Rubriky:

Tenis

Mám dost. Zničený Berdych už v Miami neměl síly, teď má být oporou v Kazachstánu

29. března 2013 10:29 - Miami

Sedm týdnů hrál Tomáš Berdych bez přestávky a únava se na něm podepsala v tu nejnevhodnější chvíli. V boji o semifinále na turnaji v Miami už neměl český tenista na Francouze Richarda Gasqueta dostatek sil a prohrál 3:6, 3:6. Přesto věří, že ve čtvrtfinále Davisova poháru v Kazachstánu, kam se teď přesouvá z USA, uspěje a skvěle rozjetou sezónu si nepokazí.

 

Wilfredo Lee, ČTK/AP

Sedmadvacetiletý Berdych porazil Gasqueta ve dvou setech před dvěma týdny v Indian Wells, ale tentokrát v Miami odešel z kurtu poražen. "Je krásný vidět, jak je tenis hezký v tom, že každý zápas je jiný. V Indian Wells bylo horko a míče tam lítaly víc, to sedělo mé hře víc, tady to bylo jiné, i proto ten rozdíl," řekl Berdych.

Za hlavní důvod prohry označil únavu. "Už jsem toho měl absolutně dost, protože tohle byl můj sedmý týden v kuse. Nebyl jsem schopen ze sebe víc vydat," uvedl šestý tenista světa v rozhovoru Radiožurnálu. "Mám pocit, jako kdyby sezóna měla skončit, a ne že jsem vlastně v první třetině," doplnil Berdych.

Letos dvakrát ve finále

Po výhře v prvním kole Davisova poháru ve Švýcarsku, kde vyhrál obě dvouhry i rekordní sedmihodinovou čtyřhru, se Berdych dostal do finále turnajů v Marseille a v Dubaji. V Indian Wells vypadl v semifinále a v Miami nyní o kolo dříve.

Na začátku sezóny Berdych vyhrál osmnáct zápasů a prohrál jen pět. Na každém turnaji došel nejméně do čtvrtfinále. "Mám zatím nejlepší start do sezóny," pochvaloval si. "Tady v Miami jsem to dál nedotlačil, ale s tím se nedá nic dělat. Start roku je super a teď bude důležité dělat správné kroky, abych neudělal nic špatně a tu skvěle rozjetou sezónu si nezkazil," řekl svěřenec trenéra Tomáše Krupy.

Nyní čeká Berdycha náročný přesun. Z Miami se musí dostat do Astany, kde na něm bude opět ležet tíha čtvrtfinále Davisova poháru. Bude si zvykat nejen na jiné časové pásmo, ale také na halu a na antuku, na níž letos ještě nehrál.

"Není nic složitějšího, co bych mohl mít, ale tak to je. Času není dostatek. Musím rozmyslet správné kroky, které potřebuji udělat," dodal Berdych.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..