Rubriky:

Tenis

Tenisté odcestovali do Kazachstánu bez Berdycha a Rosola

31. března 2013 16:45 - Brno

Bez Tomáše Berdycha a Lukáše Rosola odcestovali čeští tenisté na čtvrtfinále Davisova poháru do Kazachstánu. Berdych, tradiční týmová jednička, se kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi už dříve omluvil kvůli bolesti v rameni, Rosol přicestuje do Astany za výpravou o den později. Kapitán obhájců trofeje tak má zatím k dispozici Radka Štěpánka, Jana Hájka a Iva Mináře.

 

Václav Šálek, ČTK

Tenisté se sešli v Brně, odkud vyrazili autobusem na letiště do Vídně. "Ještě v sobotu hrál Rosol na turnaji v Karibiku, kde prohrál v semifinále. Měl by být v úterý ve tři hodiny ráno v Kazachstánu. Čeká jej dlouhá cesta. Doufám, že se dá do pátku dohromady," uvedl Navrátil na tiskové konferenci.

Berdychovu omluvu plně respektuje a tvrdí, že ani po ní české šance na postup neklesají. "V Americe jsem byl a mluvil s Tomášem. Turnaje, které hrál předtím, jej stály hodně sil. Viděl jsem v zápase s Gasquetem, že má problémy s ramenem. Samozřejmě jeho absence pro nás znamená oslabení. Představoval jsem si složení týmu poněkud jinak," uznal Navrátil.

Spekulovat nechtěl

Zatím nechtěl naznačit, kdo v Kazachstánu nastoupí. "Nyní bych mohl pouze spekulovat. Uvidím až po tréninku, jak na tom bude Radek Štěpánek. Kdyby byl stoprocentně zdráv, tak by hrál všechny zápasy. Ale po zranění si myslím, že bude fit tak na dva dny. Proto se zřejmě síly rozprostřou a šanci dostanou úplně všichni," řekl Navrátil.

Štěpánek je ochoten udělat pro tým maximum. "Připravoval jsem se na antuce na Floridě. Foukal vítr a podmínky byly hodně těžké," poznamenal Štěpánek, který se podle svých slov cítí lépe než před třemi týdny po příletu na Floridu. "Nebudu říkat, co budu schopen, budeme se rozhodovat až na místě. Budu se snažit na místě udělat maximum," naznačil Štěpánek odhodlání pomoci k postupu do semifinále.

Navrátil si dobře uvědomuje sílu Kazachstánu. "Kazaši porazili doma Švýcarsko a Rakousko, všech pět domácích utkání vyhráli. Jejich hráči sice nejsou na žebříčku postaveni tak vysoko jako my, ovšem v Davis Cupu žebříček nerozhoduje. Kazachstán má poprvé v historii možnost postoupit do semifinále a určitě bude pro ně motivací loňského vítěze porazit," dodal kapitán.

Do Astany berou i kuchaře

S Kazachstánem čeští tenisté nečekaně prohráli předloni v Ostravě. Tehdy také hráli bez jedné z opor, chyběl Štěpánek. "Určitě to v hlavách je, že jsme právě s Kazachstánem prohráli. Ale čeká nás jiný zápas a naší výhodou jsou obrovské zkušenosti. A o to více a pečlivěji se na utkání připravíme," řekl Navrátil.

Za výhodu považuje český tým i skutečnost, že bude mít s sebou kuchaře. "Budeme ušetřeni případného rizika střevního onemocnění, které postihlo tenisty Rakouska a Švýcarska. Prostě jsme nic neponechali náhodě," řekl Navrátil.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..