Rubriky:

Tenis

Hájek výhru nepřeceňoval: Hrál jsem dobře, ale soupeř nebyl top

5. dubna 2013 12:22 - Astana

Jen co přistál v Astaně, hned slyšel otázky na své dvě ostravské porážky s Kazachy v roce 2011. Snadná výhra 3:0 nad domácí jedničkou Michailem Kukuškinem je tak pro Jana Hájka velkým zadostiučiněním. Devětadvacetiletý tenista svůj první daviscupový úkol splnil na jedničku a v sobotu ho v deblu nejspíš čeká další.

 

Česká sportovní/Karel Tejkal, Facebook

Byl to jeden z vašich životních výkonů?

Jsem rád, že jsem to zvládl a vedeme, ale výkon bych nechtěl přeceňovat. Hrál jsem dobře, zodpovědně, ale přece jenom ne se soupeřem, který je úplně top na žebříčku.

Byl to podobný zážitek jako při čtvrtfinále 2010, kdy se vám podařilo zaskočit na antuce Chilany?

Ze začátku jsem byl trošku svázaný. Ale čím se hrálo déle, spadlo to ze mě. Důležitý byl první set, kdy jsem ho brejknul a ze začátku jsem ustál jediný brejkbol, který měl v zápase Kukuškin. Podpora našich fanoušků byla taky fantastická, užíval jsem si to.

Od jakého stavu už jste si byl výhrou jistý?

Věděl jsem, že pokud chytnu začátek druhého setu, bude to impuls, který mi vlije energii do žil. Pak už jsem věřil, že vyhraju.

Jaký největší rozdíl byl mezi vámi a Kukuškinem? Chyběla mu zápasová praxe?

Pokud by nebyl připravený, nešel by tam. Bylo by od nich nezodpovědné, aby tam dali hráče, který není na sto procent nachystaný..

Kapitán Navrátil tvrdil, že Kukuškin vám bude sedět víc než Koroljov...

Koroljov by byl nebezpečnější, hraje rychleji. Ale dali na mě Kukuškina a jsem za to rád. Šanci jsem využil, to je nejdůležitější.

V Kazachstánu jste slyšel hlavně otázky, zda se chcete mstít za ostravské porážky s Kazachy v roce 2011. Neštvalo vás to už?

Čekal jsem, že se všichni budou ptát. Ale prohrál jsem s nimi před dvěma lety. Od té doby Česko udělalo v Davis Cupu mnohem větší výsledky než Kazachstán. Už bych to jejich předloňské vítězství tolik neřešil.

Po zápase na vás byly vidět docela velké emoce...

Člověk to v sobě drží celý zápas, nemůže si moc vyskakovat, aby neztrácel energii. Když jsem mečbol proměnil, emoce ve mně bouchly. Žádná přetvářka.

Jak se cítíte fyzicky? Troufáte si na čtyřhru?

Zápas nebyl úplně náročný. Po psychické stránce nebyl jednoduchý, ale když člověk vyhraje, tak rychleji regeneruje a já jsem sil moc neztratil. Pokud bude potřeba a kapitán tak rozhodne, budu na debl připravený.

A jak byste se popsal jako deblista?

Nejsem specialista, ale na antuce můžu hrát čtyřhru úplně v pohodě. Nebudeme ale předbíhat.

Marek Burkert (Astana)

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..