Raonic - Seppi 6:4, 6:4, 3:6, 7:5Stav série 3:1Kanadští tenisté jsou poprvé v semifinále Davis Cupu

Vancouver

Tenisté Kanady jsou poprvé od zavedení Světové skupiny v semifinále Davisova poháru. V zápase s Itálií vybojoval rozhodující bod Milos Raonic vítězstvím 6:4, 6:4, 3:6, 7:5 nad Andreasem Seppim, kterému mimo jiné nasázel 35 es.

Kanadský tenista Milos Raonic se raduje z postupu do semifinále DC.

Kanaďané ve Vancouveru vyhráli 3:1 a v zářijovém semifinále se utkají se Srby, kteří pod vedením světové jedničky Novaka Djokoviče stejným poměrem uspěli v USA. Druhou dvojici tvoří Česko a Argentina.

Klíčová výhra v deblu

Dvaadvacetiletý Raonic přivedl Kanadu už v prvním kole k překvapivému triumfu nad oslabenými Španěly. Šestnáctý hráč světa i tentokrát vyhrál obě své dvouhry a jeho vítězná série v Davis Cupu už trvá sedm zápasů. Klíčová ale byla i čtyřhra, kterou Daniel Nestor s Vaskem Pospisilem vyhráli po pětisetové bitvě a výsledku 15:13 v rozhodující sadě.

"Pamatuju si, jak ještě před třemi lety za nás hrál Milos proti Dominikánské republice v Torontu," radoval se kapitán Martin Laurendeau z pokroku, jaký kanadský celek udělal. Ve zmíněném duelu Kanada vyhrála zápas o udržení v "druholigové" americké zóně a od té doby v Davisově poháru podlehla jen loni Francii, to už v prvním kole Světové skupiny. V následné baráži ale uspěla proti JAR. V předchozích třiceti letech přitom Kanaďané nahlédli mezi elitu jen v roce 2004.

"Mečbol si nepamatuju"

"V téhle soutěži je tolik zemí hladových po úspěchu a my jsme mezi poslední čtyřkou. To je obrovská čest. Těžko tomu věřit, ale myslím, že jsme si to zasloužili," rozplýval se Laurendeau. "Vůbec si nepamatuju ten mečbol. Míček šel do sítě a já byl bez sebe," dodal k momentu, který předcházel bouřlivým ovacím na kurtu i v hledišti haly Thunderbird Sports Centre.