Rubriky:

Tenis

Berdych spěchal s gratulací a parťáky ujistil: Semifinále Davis Cupu si ujít nenechám

8. dubna 2013 09:25 - Astana

Fandil jen na dálku. Podruhé v životě Tomáš Berdych vynechal daviscupový duel, ale stejně jako před třemi lety po čtvrtfinále v Chile volal v neděli parťákům a gratuloval jim k výhře. Navíc sdělil podstatnou věc: na semifinále bude nachystaný.

 

Danny Moloshok, Reuters

Šestý hráč světa se po turnaji v Miami omluvil kvůli značné únavě a bolavému rameni. I bez své jedničky ale Češi zabrali, a tak Radek Štěpánek mohl na svého spoluhráče do telefonu zahalekat: „Připrav si cvičky." Na což Berdych s úsměvem odpověděl: „Co bych tam vlastně dělal, když vyhráváte beze mě?"

Jenže Berdychova účast je pro úspěchy českého týmu nezbytná. „Radkovi je skoro pětatřicet a nevíme, jak dlouho ještě bude hrát. Takže je potřeba využít šance, která je před námi," tvrdil kapitán Jaroslav Navrátil.

Ve chvíli, kdy už v Astaně probíhaly české oslavy, ještě nebyl znám semifinálový soupeř Čechů. Celý tým ale jednoznačně preferoval Argentinu, proti níž by hrál doma. „Del Potro jasně řekl, že tento ročník vynechává, takže šance na finále by byla obrovská," prohlásil Navrátil.

Marek Burkert (Astana), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..