Djokovič - Nadal 6:2, 7:6Nadalova nadvláda v Monte Carlu skončila. Ve finále prohrál s Djokovičem

Vítězná série Rafaela Nadala na turnaji kategorie Masters v Monte Carlu po 46 zápasech skončila. Na cestě k devátému titulu španělského tenistu ve finále zastavil Srb Novak Djokovič, který vyhrál 6:2 a 7:6.

Novak Djokovič vybojoval titul v Monte Carlu.

Djokovič, který s Nadalem prohrál poslední tři zápasy včetně loňského finále v Monte Carlu, vstoupil do dnešního utkání ve velkém stylu a rychle vedl 5:0. Šestadvacetiletý Španěl pak srovnal herně krok, zkorigoval výsledek úvodní sady na 2:6 ze svého pohledu a ve druhém setu měl dlouho navrch.

Vedení 4:2 sice ještě ztratil, ale pak v jedenáctém gamu znovu sebral Djokovičovi podání a za stavu 6:5 šel podávat na zisk setu. První hráč světa ho však o servis připravil čistou hrou a vynutil si tie-break. V něm měl Djokovič navrch a chybujícímu Nadalovi povolil jediný míček. Po necelých dvou hodinách se tak po triumfech v Dubaji a na Australian Open radoval ze třetího letošního titulu.

Nadal v Monte Carlu prohrál po deseti letech, naposledy ho porazil v roce 2003 Argentinec Guillermo Coria.

Tenisový turnaj mužů v Monte Carlu (antuka, dotace 2,646.495 eur):
Dvouhra - finále:
Djokovič (1-Srb.) - Nadal (3-Šp.) 6:2, 7:6 (7:1)
Čtyřhra - finále:
Benneteau, Zimonjič (Fr./Srb.) - B. Bryan, M. Bryan (1-USA) 4:6, 7:6 (7:4), 14:12.