Grizzlies slavili premiérovou výhru v Orlandu

NEW YORK

Basketbalisté Memphisu na palubovce Orlanda potvrdili dobrou formu z posledních zápasů NBA. Porazili Magic 110:104, floridský tým tentokrát nespasil ani hvězdný střelec Tracy McGrady.

Miller se představil v Orlandu poprvé od 19. února, kdy svlékl dres Magic a zamířil do Memphisu. V pondělí ovšem strávil na hřišti pouhých šestnáct minut, během nichž stačil nastřílet 14 bodů. Pak ho již bolesti zad na palubovku nepustily. "Je fajn ho znovu vidět, škoda, že nedohrál," řekl McGrady, Millerův velký přítel, jemuž nedávný trejd nešel příliš pod nos.

Memphis se s Millerovou ztrátou dokázal hladce srovnat, jeho místo zastoupili Pau Gasol a Jason Williams. Gasol si připsal 26 bodů, Williams přispěl sedmnácti body a patnácti asistencemi. Grizzlies tak vůbec poprvé v klubové historii vyhráli nad Orlandem venku (dosavadní bilance byla 0:6).

V první půli ale zářil na hřišti hlavně McGrady, autor ohromujících 28 bodů. "Neskutečné," vydechl Hubie Brown, trenér Memphisu. "To byla neuvěřitelná show. Byl naprosto vynikající, i jako kouč soupeře to prostě musíte obdivovat."

Po přestávce však T-Mac zaznamenal jen šest bodů, činit se začali jiní. Zejména Williams, díky jehož sedmi bodům na úvod druhé půle se Grizzlies rivalovi vzdálili. Třetí čtvrtinu nakonec Memphis vyhrál o šest bodů a v závěru si již nenechal cennou výhru vzít.

Raptors prohráli v New Yorku

Toronto prohrálo v New Yorku rozdílem deseti bodů 90:100. Knicks úspěšně ubránili největší hvězdu hostů Vince Cartera, který nastřílel jen 21 bodů.

Newyorčané tak stále živí naději na postup do play-off. Zatím jsou desátí, na osmé Milwaukee ztrácejí dvě výhry, ale mají jeden odehraný zápas navíc. Museli by ovšem přeskočit i Jordanův Washington, který má stejný počet výher (32), ale o dva zápasy méně. "Teď je každé vítězství nesmírně důležité. Stále sledujeme vývoj v soutěži a stále jsme ve hře. To je dobré. Nyní se musíme soustředit na každý následující zápas, nemá smysl myslet moc dopředu," podotkl člen vítězného týmu Latrell Sprewell.

Knicks nyní čeká čtveřice zápasů, v nichž se ještě jednou utkají s Raptors, dvakrát s New Jersey a pak změří síly v Denveru s tamními Nuggets. Z těchto utkání potřebuje New York vytěžit alespoň tři vítězství, aby plamínek naděje na play-off definitivně nezhasl.

Doladit závěry zápasů

Dallas Mavericks zahájili sérii čtyř zápasů venku pondělním vítězstvím v Denveru 108:96. Nejvíce bodů nastřílel Dirk Nowitzki, i když i tentokrát mířilo hodně jeho střel vedle. Z 23 pokusů z pole proměnil pouhých šest, ale zato ani jednou neminul při trestných hodech. Pošestadvacáté z 28 utkání tak už zaznamenal více než 20 bodů.

Prosadil se i Nick Van Exel, který Denveru, jehož dres kdysi oblékal, nastřílel 24 bodů - jen o jeden méně než Nowitzki. "Nick i Steve (Nash) byli dnes lepší. Já byl mimo," přiznal Němec. "Z naší strany to nebyl nejlepší zápas, ale hlavně, že jsme vyhráli," dodal.

Dallas se dlouho trápil a roli favorita začal naplňovat až v třetí čtvrtině, v níž si vybudoval náskok 17 bodů. Jenže Denveru se povedlo jej stáhnout. "Nikdy se předem nevzdávají a pokaždé to zdramatizují," složil poklonu soupeři trenér Dallasu Don Nelson. "Osm minut před koncem jsem měl vážné obavy, jak to dopadne," dodal.

Dallas ale předchozích sedm zápasů pokaždé dotáhl do vítězného konce a tradici neporušil ani v pondělí. "Musíme ještě doladit závěry zápasů. Moc nám nevycházejí," konstatoval Van Exel.

4. Portland442563,8
5. Minnesota452663,4