Paštiková vypadla v prvním kole, Benešová pokračuje

AUSTRÁLIE

Česká tenistka Michaela Paštiková vypadla na turnaji WTA v australské Canbeře hned v prvním kole. Čtyřiadvacetiletá hráčka svedla třísetovou bitvu s Marlene Weingärtnerovou, ale nakonec se radovala Němka po vítězství 6:3, 3:6 a 6:2.

Iveta Benešová v prvním kole Australian Open 2003

V Canbeře se hraje o podíly z dotace 110.000 dolarů a ze hry už vypadla i turnajová pětka Emilie Loitová z Francie, jež nestačila na lucemburskou soupeřku Claudine Schaulovou.

Výsledky Canbera:
Dvouhra - 1. kolo:
Weingärtnerová (Něm.) - Paštiková (ČR) 6:3, 3:6, 6:2, Schaulová (Luc.) - Loitová (5-Fr.) 7:5, 6:4, Garbinová (8-It.) - Kremerová (Luc.) 6:2, 6:1, Leeová-Watersová (USA) - Vivesová (Šp.) 7:6 (7:0), 6:1.

Benešová s Peschkeovou postoupily v Hobartu

Oba česko-slovenské zápasy na úvod turnaje WTA v australském Hobartu vyhrály české tenistky. Iveta Benešová, nasazená jako číslo tři, porazila Lubomíru Kurhajcovou 2:1 na sety a Květa Peschkeová vyřadila Martinu Suchou po vítězství 7:6 a 6:2.

Hobart zvolily za přípravu na Australian Open ještě další české hráčky. Přímo do hlavní soutěže byly nasazeny Klára Koukalová, Nicole Vaidišová a Barbora Strýcová, jedno ze čtyř míst z kvalifikace se pokouší zabrat ještě Libuše Průšová.

Výsledky Hobart:
Benešová (3-ČR) - Kurhajcová (SR) 6:1, 6:7 (1:7), 6:1, Peschkeová (ČR) - Suchá (SR) 7:6 (7:5), 6:2, Medinaová- Garriguesová (Šp.) - Brandiová (Portor.) 6:4, 6:7 (2:7), 6:3, Domachowská (Pol.) - Morigamiová (Jap.) 6:2, 7:5, Marrerová (Šp.) - Dominikovicová (Austr.) 6:2, 6:2, Spearsová - Craybasová (obě USA) 6:1, 6:3.