Rubriky:

Tenis

Nadal nebude při nasazení na Roland Garros zvýhodněn

4. května 2013 14:20 - Paříž

Španělský tenista Rafael Nadal nebude zvýhodněn při nasazování hráčů na Roland Garros, které vyhrál sedmkrát za uplynulých osm let. Během dlouhé zdravotní pauzy klesl na současnou pátou příčku a objevily se hlasy, že vzhledem ke své dominanci na antuce by měl být nasazen výš. Ředitel pařížského grandslamu Gilbert Ysern však tyto úvahy zamítl.

 

Manu Fernandez, ČTK/AP

„Vypadá to nesmyslně, že by tu byl nasazenou čtyřkou nebo pětkou, vzhledem k tomu, co pro Paříž znamená. Tedy že je nejlepším hráčem v historii turnaje. Ale byl by to švindl," řekl Ysern listu L'Equipe.

Pořadatelé grandslamů obvykle při nasazování ctí pořadí tenistů ve světovém žebříčku. Výjimkou je Wimbledon, kde organizátoři přihlížejí k výkonům hráčů na trávě.

Od návratu po sedmiměsíční přestávce zaviněné zraněním kolena už letos Nadal vyhrál čtyři turnaje a na dalších dvou byl ve finále. Na Roland Garros se může stát kvůli nižšímu nasazení postrachem favoritů. Na světovou jedničku Srba Novaka Djokoviče, s nímž prohrál nedávné finále v Monte Carlu, by mohl narazit už ve čtvrtfinále.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..