Rubriky:

Tenis

Otec tenisty Tomice zbil tréninkového partnera svého syna, ATP mu zakázala účast na turnajích

8. května 2013 10:31 - Madrid

Otec australského tenisty Bernarda Tomice se nesmí kvůli fyzickému napadení synova tréninkového partnera účastnit turnajů ATP. Trest pro Johna Tomice platí až do odvolání. Za to, že zlomil nos a poranil krk Thomasi Drouetovi, stanul Tomic během turnaje v Madridu před soudem. Vinu popřel a případ byl odročen na 14. května. Hrozí mu až tři roky vězení.

 

Alejandro Garc, ČTK

John Tomic údajně o víkendu v Madridu zbil Droueta při hádce před hotelem. Hlavou ho udeřil do obličeje, zlomil mu nos a poranil obratel. Tenisová asociace ATP ho proto v úterý suspendovala s platností pro všechny své akce.

Drouet navíc prozradil, že v minulém týdnu Tomic zbil i svého syna, který z turnaje v Madridu vypadl v prvním kole po prohře s Radkem Štěpánkem. "Když jsme trénovali v Monaku, praštil ho do obličeje. Krev mu kapala z pusy na kurt. V úterý napadl svého syna, v sobotu mě, co bude dál? Je to nebezpečný člověk," řekl Drouet médiím.

John Tomic u soudu nezapíral, že Drouetovi zranění způsobil, ale jednal prý v sebeobraně. Hlavou ho praštil proto, že mu držel ruce. Policie si pro něj přišla do hotelu.

Dvacetiletý Bernard Tomic patřil mezi naděje australského tenisu. Ve světovém žebříčku se dostal loni v létě na 27. místo, nyní je v šesté desítce. V 17 letech debutoval v Davis Cupu, jenže jeho krátká kariéra je také plná různých výstřelků.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..