Rubriky:

Tenis

Nechte Hewitta křičet, přimlouvá se Federer

23. ledna 2005 15:20 - MELBOURNE

Lleytonu Hewittovi se dostalo nečekaného zastání od světové jedničky Rogera Federera. Australana v poslední době některá média kritizují za jeho příliš temperamentní vystupování na kurtu, hlasité povzbuzování a gesta, čímž některé ze soupeřů dráždí. Federer má ale pro soupeřovo chování pochopení a novinářům vzkázal, ať Hewitta nechají být.

"Rozumím mu. Chce tenhle turnaj hrozně moc vyhrát a dává to jasně najevo. Chce, aby to lidi věděli," řekl Federer po dnešním vítězstvím nad Kypřanem Marcosem Baghdatisem. Austrálie čeká na domácího vítěze melbournského grandslamu od roku 1976, kdy titul získal Mark Edmondson.

Nabádání médií, aby Hewitt svůj temperament krotil, Švýcar nerozumí. "Co to je 'ztlumit to'? Tři výkřiky 'come on' na zápas? To přece není žádný rozdíl. Je výborný právě takový, jaký je," prohlásil Federer.

I Švýcar ale přiznal, že mu Hewitt ve vzájemných zápasech šel pěkně na nervy. "Hráli jsme spolu pořádně vyrovnané zápasy a až moc jich vyhrál. Takže ano, štval mě," uznal s úsměvem.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..