Kvitová - Šuaj Pcheng 6:4, 6:3Kvitová postoupila do třetího kola French Open. Rosol bojoval marně, na Fogniniho nestačil

Paříž

Tenistka Petra Kvitová prošla na French Open do třetího kola. Česká jednička se po slabším začátku na Roland Garros rychle oklepala a nakonec dotáhla zápas s Číňankou Šuaj Pcheng do vítězného konce, když vyhrála za hodinu a čtvrt 6:4 a 6:3. Naopak dalším českým zástupcem, který v Paříži končí, je Lukáš Rosol. Ten nestačil na nasazenou sedmadvacítku Itala Fabia Fogniniho a po výsledku 2:6, 6:7, 6:2 a 1:6 se s druhým letošním grandslamem rozloučil.

Česká tenistka Petra Kvitová si v Paříži poradila s Číňankou Šuaj Pcheng.

"Opravdu jsem se cítila po dlouhé době na kurtu dobře. I po zápase jsem si říkala, že to dnes nebylo zase tak špatné. Tak už jen ten pocit, že to bylo lepší, ten by mi mohl zůstat," řekla Kvitová po zápase českým médiím.

Loňská semifinalistka Kvitová v prvním setu prohrávala 3:4 a čelila brejkbolu. Hrozbu ztráty podání odvrátila a ve zbytku utkání sedmá nasazená hráčka dominovala. V prostřední části vyhrála 20 výměn z 24 a získala sedm her v řadě. Za stavu 4:0 ve druhé sadě si ještě situaci trochu zkomplikovala, ale po hodině a třinácti minutách proměnila druhý mečbol díky dvojchybě Číňanky.

"Pokud chce být úspěšná, tak musí hrát svůj tenis a o to se pokoušet. To rozhodlo. Kdyby to jen 'nahazovala' jako s Rezaiovou, tak by to mohla jen posbírat a jet domů," citoval kouče Kvitové Davida Kotyzu Radiožurnál.

V dalším kole narazí na Hamptonovou

V zápase o postup do osmifinále bude třiadvacetiletá Kvitová hrát s Američankou Jamie Hamptonovou. Čtyřiapadesátá hráčka žebříčku v prvním kole vyřadila Lucii Šafářovou a poté si poradila se Slovenkou Annou Karolínou Schmiedlovou.

Rosol se v utkání s Fogninim prosadil jen ve třetím setu, jinak se mu nedařilo a často chyboval. Zápas byl za stavu 2:2 a 0:40 při podání Rosola v prvním setu kvůli dešti přerušen a po pauze ztratil český hráč čtyři hry v řadě. O druhý set přišel v tie breaku, ve třetím sice dominoval, ale ve čtvrtém znovu příliš spěchal a prohrál.

Dobře vstoupily do čtyřhy stříbrné olympijské medailistky Lucie Hradecká a Andrea Hlaváčková. Vítězky debla v Paříži z roku 2011 a loňské semifinalistky porazily v úvodním kole domácí pár Alizé Limová, Aravane Rezaiová jistě 6:0 a 6:3.

Čtyřhra - 1. kolo:
Castaňová, Marosiová (Kol./Maď.) - Zakopalová, Voráčová (ČR) 1:6, 6:3, 7:6(5)
Bratčikovová, Tanasugarnová (Rus/Thaj.) - Kar. Plíšková, Čepelová (ČR/SR) 6:4, 7:5
Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Limová, Rezaiová (Fr.) 6:0, 6:3
Husárová, Lisická (SR/Něm.) - Hrdinová, Jovanovská (ČR/Srb.) 4:6, 6:1, 6:4
Páteční program (začátky v 11:00):