Nadal - Kližan 4:6, 6:3, 6:3, 6:3Nadal prohrál s Kližanem první set, postup si ale uniknout nenechal

Podruhé za sebou ztratil Španěl Rafael Nadal na Roland Garros úvodní set, ale druhé kolo stejně jako první nakonec zvládl. Sedminásobný šampión prohrál se Slovákem Martinem Kližanem první sadu 4:6, ale zbylé tři získal shodně poměrem 6:3. Jeho příštím soupeřem bude přemožitel Lukáše Rosola Ital Fabio Fognini.

Španělský tenista Rafael Nadal v utkání proti Martinu Kližanovi ze Slovenska.

Obhájce titulu Nadal měl s Kližanem hrát už ve čtvrtek, utkání však bylo jako řada dalších kvůli dešti odloženo. V desetistupňovém chladu se Španěl pomalu rozjížděl, za 40 minut přišel o první set, ale pak zápas kontroloval.

"Začal jsem moc defenzivně, ale myslím, že jsem to během zápasu trochu zlepšil," řekl Nadal na kurtu. Na French Open si vylepšil bilanci již na 54:1.

V prvním kole měl Nadal o něco větší problémy. S Němcem Danielem Brandsem ztratil první set a málem i druhý. V koncovce druhé sady prohrával v tie breaku už 0:3, ale dokázal zmobilizovat síly a zkrácenou hru i zápas bezpečně otočil. Loni cestou za sedmým titulem ztratil Nadal v celém turnaji pouze jeden jediný set.

Šarapovová jde dál

Do třetího kola postoupila i obhájkyně titulu Maria Šarapovová. Ruska porazila v utkání, které začalo už ve čtvrtek, devatenáctiletou Eugenii Bouchardovou z Kanady 6:4, 6:2, ale udělala při tom 28 nevynucených chyb. "Čekání je vždycky náročné a není jednoduché hrát zápas nadvakrát," řekla Ruska.

Němec Tommy Haas porazil o patnáct let mladšího Jacka Socka z USA 7:6, 6:2 a 7:5 a stal se první pětatřicátníkem, který si zahraje třetí kolo French Open od roku 2007. Tehdy postoupil Švéd Jonas Björkman v 35 letech do osmifinále.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 21 017 000 eur):