Kvitová - Hamptonová 1:6, 6:7Na Hamptonové ztroskotala i Kvitová, dvouhra na French Open je po týdnu bez Čechů

Paříž

Do druhého týdne grandslamového French Open nezasáhne ve dvouhře už žádný český tenista. Postup do osmifinále totiž unikl i poslední české zástupkyni v singlu Petře Kvitové, která v sobotu nezvládla duel s Američankou Jamie Hamptonovou, s níž v prvním vzájemném duelu prohrála po setech 1:6 a 6:7.

Petra Kvitová si osmifinále French Open nezahraje.

Světová sedmička Kvitová tak v Paříži nezopakuje loňské semifinále a Hamptonová se může těšit už ze druhého českého skalpu: v prvním kole totiž aktuálně 54. hráčka světového žebříčku vyřadila po třísetové bitvě Lucii Šafářovou. Do osmifinále grandslamu postoupila americká hráčka poprvé v kariéře a o postup do čtvrtfinále se utká se Srbkou Jankovičovou.

Kvitovou trápil servis

Třiadvacetiletá Kvitová se v prvním setu utkání se stejně starou rodačkou z německého Frankfurtu znovu trápila při vlastním podání. Ani jednou ze tří pokusů ho nedokázala vyhrát a za jednadvacet minut prohrála hladce 1:6.

Ve druhé sadě česká fedcupová reprezentantka srovnala s aktivně hrající Hamptonovou krok a ujala se vedení 4:2. Pak však kvůli vlastním nevynuceným chybám, kterých v zápase napáchala celkem 33, náskok brejku ztratila a musela rozhodovat zkrácená hra.

V ní za stavu 4:4 poslala Kvitová nahraný míč jen do autu a Hamptonová si následně prohozem vybojovala dva mečboly. Ty ještě česká tenistka odvrátila a vzápětí měla dokonce sama setbol, který však neproměnila. Další těsný aut dostal Hamptonovou do vedení 8:7 a Kvitová dlouhým bekhendem ukončila zápas.

Výsledky českých tenistů na French Open
Muži, čtyřhra - 2. kolo:
Marrero, Verdasco (8-Šp.) - Čermák, Mertiňák (ČR/SR) 7:6 (7:5), 6:3
Ženy, dvouhra - 3. kolo:
Hamptonová (USA) - Kvitová (7-ČR) 6:1, 7:6 (9:7)
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Kuzněcovová, Pennettaová (Rus./It.) - Cibulková, Záhlavová-Strýcová (SR/ČR) 6:2, 6:3
2. kolo:
Hlaváčková, Hradecká (2-ČR) - Cirsteaová, Moritaová (Rum./Jap.) 7:5, 1:6, 6:0
Pavljučenkovová, Šafářová (11-Rus./ČR) - Garciaová, M. Johanssonová (Fr.) 6:2, 6:4