S. Williamsová - Vinciová 6:1, 6:3Světová jednička Serena Williamsová je po třech letech ve čtvrtfinále French Open

Paříž

Světová jednička Serena Williamsová poprvé od roku 2010 postoupila do čtvrtfinále French Open. Jednatřicetiletá Američanka v neděli ve 4. kole porazila 6:1 a 6:3 Italku Robertu Vinciovou a prodloužila svou vítěznou sérii už na 28 zápasů.

Serena Williamsová na letošním French Open.

Pařížský šampion z roku 2009 Roger Federer musel naopak o postup do čtvrtfinále bojovat s domácím Gilesem Simonem v pěti setech. Třetí nasazený Švýcar vstoupil do utkání suverénně a první set získal 6:1, pak se ale začal prosazovat Francouz a Federer prohrával 1:2 na sety. Nakonec ale znovu zpřesnil hru na returnu, zlepšil úspěšnost prvního podání a po druhém mečbolu se mohl jako čtvrtý tenista v historii radovat z 900. vítězství na okruhu ATP v kariéře.

Williamsová v utkání s přemožitelkou Petry Cetkovské znovu bez větších problémů potvrdila roli horké kandidátky na pařížský titul. V prvním setu Italce třikrát sebrala servis a povolila jí jedinou hru. Druhá sada už sice byla vyrovnanější, ale Vinciová dokázala pestrou hrou vzdorovat jen do stavu 3:3. Další tři hry získala Američanka a po 70 minutách se radovala z postupu mezi posledních osm.

Její další překážkou na cestě k zopakování jedenáct let starého triumfu z pařížské antuky bude Ruska Světlana Kuzněcovová. Nenasazená tenistka porazila 6:4, 4:6 a 6:3 turnajovou osmičku Angelique Kerberovou z Německa a bude si chtít zopakovat úspěšný rok 2009. Tehdy Kuzněcovová ve čtvrtfinále udolala mladší ze sester Williamsových ve třech setech a následně Roland Garros vyhrála.

Nevídanou houževnatost prokázal Tommy Robredo, který potřetí za sebou dokázal otočit zápas z 0:2 na sety. Po Nizozemci Igoru Sijslingovi a domácím Gaelu Monfilsovi to tentokrát odnesl jeho krajan Nicolas Almagro, s nímž přitom do dneška prohrál všech pět vzájemných utkání.

Jedenáctému nasazenému hráči nestačilo ani vedení 4:1 ve třetí sadě. Robredo za takřka ztraceného stavu začal riskovat a Almagro rychle přicházel o dominanci v dlouhých výměnách. Třetí sadu Robredo po zisku pěti her za sebou vyhrál 6:4 a stejným poměrem ovládl i čtvrtý set.

V rozhodujícím dějství musel někdejší pátý hráč světa, který se však loni vinou zranění propadl až do páté stovky, znovu řešit kritickou situaci. Almagro měl výhodu brejku, ale ani toto vedení neudržel, Robredo znovu vyhrál 6:4 a po třech hodinách a 49 minutách se radoval z postupu do čtvrtfinále.

V něm ho čeká další krajan, čtvrtý nasazený David Ferrer. Ten zatím prochází turnajem bez ztráty setu. V osmifinále porazil hladce 6:3 a dvakrát 6:1 Jihoafričana Kevina Andersona.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži (antuka, dotace 21,017.000 eur):