Hingisové návrat nevyšel, prohrála v prvním kole

PATTAYA (Thajsko)

Pokus o návrat do světa velkého tenisu skončil pro Martinu Hingisovou prohrou v prvním kole na turnaji v Pattayi. Někdejší světová jednička, která v Thajsku nastoupila k oficiálnímu utkání na okruhu WTA po více než dvou letech, nestačila ve třech setech na Marlene Weingärtnerovou z Německa.

Hingisová ztratila v předchozích dvou vzájemných soubojích s Weingärtnerovou pouze pět her a dnešní utkání začalo v podobném duchu. Švýcarská vítězka pěti grandslamových turnajů vyhrála úvodní sadu 6:1, pak jí ale zřejmě po dlouhé pauze došly síly. Pětadvacetiletá Němka porazila o rok mladší Hingisovou dvakrát 6:2 a postoupila do druhého kola.

Košická rodačka Hingisová nastoupila na turnaji dotovaném částkou 170 000 dolarů díky divoké kartě od pořadatelů. Její kariéru zastavily před více než dvěma lety problémy s kotníky. Nyní prý pouze zkouší, co její tělo vydrží a zda má alespoň teoretickou šanci na plnohodnotný návrat k profesionálnímu tenisu.