Peschkeová do finále čtyřhry nepostoupila. Wimbledon tak pro Čechy skončil

Londýn

Česká tenistka Květa Peschkeová svou sbírku titulů o druhou trofej z wimbledonské čtyřhry nerozšíří. Poslední reprezentantka Česka ve hře v All England Clubu ztroskotala v semifinále, v němž s německou partnerkou Annou-Lenou Grönefeldovou podlehly Ashleigh Bartyové a Casey Dellacquaové za hodinu a 19 minut 6:7, 2:6.

Česká tenistka Květa Peschkeová (vpravo) - ilustrační foto.

Australanky, které ve čtvrtfinále vyřadily druhé nasazené Češky Andreu Hlaváčkovou s Lucií Hradeckou, vstoupily do zápasu lépe a rychle se ujaly vedení 3:0. V závěru setu ale zaváhaly a rozhodla až vyrovnaná zkrácená hra. Ve druhé sadě nezvládly Peschkeová s Grönefeldovou koncovku, obě si prohrály podání a nabídly soupeřkám snadnou cestu k mečbolu.

Peschkeová vyhrála v roce 2011 Wimbledon se Slovinskou Katerinou Srebotnikovou, s níž se pak stala i světovou jedničkou deblového žebříčku

Tenisový turnaj Wimbledon (tráva, dotace 22,56 milionu liber):
Ženy
Čtyřhra - semifinále:
Bartyová, Dellacquaová (12-Austr.) - Grönefeldová, Peschkeová (7-Něm./ČR) 7:6 (8:6), 6:2
Su-Wei Hsieh, Pcheng Šuaj (8-Tchaj-wan/Čína) - Aojamaová, Scheepersová (Jap./JAR) 6:4, 6:3
Smíšená čtyřhra - semifinále:
Soares, Raymondová (1-Braz./USA) - Rojer, Duševinová (Niz./Rus.) 6:4, 6:4
Nestor, Mladenovicová (8-Kan./Fr.) - Zimonjič, Srebotniková (3-Srb./Slovin.) 6:2, 6:7 (4:7), 11:9