Rubriky:

Tenis

Tenistka Radwaňská se nechala nafotit nahá. Ostuda, hřímá církev v Polsku

11. července 2013 18:31 - New York

Příznivci tenistky Agnieszky Radwaňské zbystřili pozornost. Polská kráska se stala dalším ze světových sportovců, kteří pózovali nazí pro speciální číslo amerického magazínu ESPN. Čtyřiadvacetileté rodačce z Krakova to na snímcích opravdu sluší, ve své silně katolické zemi si však zadělala na problémy s církví. Informoval o tom německý deník Bild.

 

repro ESPN The Magazine

V minulosti se nechali pro Body Issue v ESPN The Magazine nechali zvěčnit jak je Bůh stvořil například Serena Williamsová z USA či Slovenka Daniela Hantuchová. Teď došlo i na Radwaňskou, která nahá zapózovala u bazénu plného tenisových míčků.

Kněz Marek Dziewiecki se na věřící katoličku zlobí. "Je ostuda, že někdo, kdo deklaroval svou lásku k Ježíši, nyní podporuje, aby muži vnímali ženy pouze jako věc, než s úctou a láskou," uvedl pro deník The Daily Telegraph. "Pokud potká muže, s nímž vytvoří šťastnou rodinu a v katolické víře budou vychovávat i potomky, měla by tyto fotografie před příbuznými skrýt."

Tomasz Terlikowski, editor internetových katolických stránek Fronda, zase napsal, že "nahota ženy by měla být vyhrazena pro jejího manžela."

Radwaňská patří mezi fanoušky k neoblíbenějším hráčkám na okruhu WTA. K jejím dosavadních největším úspěchům patří finále wimbledonské dvouhry v loňském roce. Po finálové účasti sahala i letos, v semifinále však po boji podlehla Němce Sabine Lisické.

jsv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..