Rubriky:

Tenis

Hingisová je ve dvaatřiceti letech v tenisové Síni slávy

13. července 2013 21:56 - Newport

Švýcarka Martina Hingisová a čtyři další tenisové osobnosti byly v Newportu uvedeny do Síně slávy. Košická rodačka a patnáctinásobná grandslamová šampiónka Hingisová do ní byla vybrána ve 32 letech a zařadila se mezi nejmladší hráče, jimž se této cti dostalo.

 

Elise Amendola, ČTK/AP

Vedle Hingisové a australské hvězdy 30.-50. let minulého století Thelmy Coyneové-Longové, které je 94 let, přibyli do Síně slávy také Cliff Drysdale, Charlie Pasarell a Ion Tiriac v kategorii takzvaných "přispěvatelů".

Mezi bývalými hráči byla nominována i Helena Suková. Vítězka 14 grandslamových titulů ve čtyřhře a mixu ale po několikaměsíčním hlasování novinářů neprošla výběrem stejně jako wimbledonský vítěz Michael Stich z Německa.

Ceremoniál na travnatém dvorci v Newportu trval hodinu a půl, neboť ho přerušila dešťová přeháňka. "Děkuji tenisu. Dal mi celý svět a já teď nedokážu slovy vyjádřit, co cítím," prohlásila Hingisová.

V tenisové Síni slávy je sedm Čechů: Jana Novotná, Martina Navrátilová, Hana Mandlíková, Jaroslav Drobný, Ivan Lendl, Jan Kodeš a Karel Koželuh. Právě Mandlíková patří do trojice hráčů, kteří byli do Síně slávy uvedeni v mladším věku než Hingisová: bylo jí rovněž 32, Björnu Borgovi o rok méně a Tracy Austinové rovných třicet.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..