Roddick opět nenašel v San Jose přemožitele

Američan Andy Roddick obhájil titul na tenisovém turnaji v kalifornském San Jose. Nejvýše nasazený favorit nedal v neděli šanci Cyrilu Saulnierovi a v nejkratším finále v této sezóně na okruhu ATP, které trvalo jen padesát minut, Francouze porazil 6:0 a 6:4.

"Dneska jsem hrál opravdu výborný tenis, takových dnů v roce moc není," řekl Roddick, který měl od začátku finále ve své moci díky drtivému servisu a nečelil jedinému brejkbolu. Turnajový titul získal pošestnácté v kariéře.

"Nedal mi jedinou šanci jak se dostat do zápasu," konstatoval poražený Saulnier, který na cestě do finále vyřadil i dva české tenisty Jiřího Nováka a Tomáše Zíba.

Také soutěž ve čtyřhře skončila triumfem nejvýše nasazené dvojice, kterou v San Jose vytvořili Australané Wayne Arthurs a Paul Hanley.

Frazierová se rozloučila s Memphisem brzy

Hned v prvním kole opustila tenisový turnaj v Memphisu druhá nasazená hráčka Amy Frazierová. Dvaatřicetiletá Američanka podlehla o čtrnáct let mladší krajance Jamee Jacksonové 6:7, 6:0 a 3:6.

Ve dvouhře žen se představí čtyři české tenistky. Sedmou nasazenou Nicole Vaidišovou, Michaelu Paštikovou a Hanu Šromovou v pavouku doplnila Kateřina Böhmová, která v neděli v posledním kole kvalifikace porazila domácí Dianu Ospinovou 6:3 a 6:4.

Ženy hrají v Memphisu o podíly z dotace 170 tisíc dolarů. Muži, mezi kterými bude plnit úlohu turnajové čtyřky Jiří Novák, si rozdělí 690 tisíc.

SAN JOSE
Dvouhra - finále:
Roddick (1-USA) - Saulnier (Fr.) 6:0, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Arthurs, Hanley (1-Austr.) - Allegro, Kohlmann (3-Švýc./Něm.) 7:6 (7:4), 6:4.
MEMPHIS
Ženy
Dvouhra - 1. kolo:
Jacksonová (USA) - Frazierová (2-USA) 7:6 (7:4), 0:6, 6:3, Bondarenková (Ukr.) - Židkovová (6-Rus.) 4:6, 6:4, 6:3, Karatančevová (Bul.) - Noorlanderová (Niz.) 7:5, 6:3.