Rubriky:

Tenis

VIDEO: Filuta Berdych překvapil Pospisila podáním spodem. Ale sudí byl proti

9. srpna 2013 16:03 - Montreal

Po Radku Štěpánkovi ani Tomáš Berdych nedokázal v Montrealu zastavit kanadského nadějného tenistu Vaska Pospisila. Český tenista se celý zápas potýkal se servisem. A když se mu podařilo Posipisila překvapit, rozhodčí mu eso neuznal.

Pospisil vyřadil v prvním kole Američana Johna Isnera. A pak si tenista s českými rodiči smlsnul na dvou Češích - nejdříve ve dvou setech vyřadil Radka Štěpánka a ve 3. kole si vyšlápl dokonce na šestého hráče světa Tomáše Berdycha.

Rodák z Valašského Meziříčí se celý zápas nemohl srovnat na servisu. Během zápasu nasbíral celkem 11 dvojchyb a jen 10 es. Do této statistiky se mu nepočítal servis, kterým podal v sedmé hře třetího setu.

Za stavu 30:0 totiž místo klasického podání po nadhozu poslal míček na druhou stranu spodem. Jako tradičně vykročil směrem k podavači, aby si utřel ruce do ručníku, a přesouval se na druhou stranu kurtu. Rozhodčí na umpiru mu však bod nepřiznal. A Berdych nechápal proč. Smál se a kroutil hlavou.

Umpirový sudí však krátce před Berdychovým servisem zahlásil napomenutí kvůli překročení časového limitu (mezi výměnami by nemělo uběhnout víc než 25 vteřin). A proto Berdychův servis neuznal. Český tenista nakonec podal tradičním způsobem a výměnu vyhrál. Na vítězství v zápase to ale nestačilo.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..