Rubriky:

Tenis

Davis Cup: proti Argentině bude chybět Štěpánek

15. února 2005 18:06 - PRAHA

Nehrající kapitán daviscupového týmu Cyril Suk oznámil nominaci na utkání prvního kola soutěže. Pro březnové utkání s Argentinou vybral českou jedničku Jiřího Nováka, olympijského čtvrtfinalistu Tomáše Berdycha a nováčky Tomáše Zíba a Jana Hernycha. Sukův návrh projedná ve čtvrtek výkonný výbor tenisového svazu.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

"Argentina je velice těžký soupeř. Jejich hráči jsou na žebříčku výše, navíc hrají na antuce a doma. Ale v Davisově poháru se už mnohokrát ukázalo, že tabulkové předpoklady neplatí a nikdo dopředu nic nemůže říct," hlásil Suk z Rotterdamu, kde hraje čtyřhru na turnaji ATP. "Favority jsou domácí, ale my nepojedeme prohrát," prohlásil.

Oporou českého týmu má být Novák. "Měl skvělý podzim a na kurtu nechá duši," uvedl Suk. "Berdych je nadějný hráč, který už má v Davis Cupu zkušenosti. Věřím, že na své úspěchy naváže. Zíb má dobrou formu, jeho předností je výborná kondice, která může být na antuce velkou výhodou," řekl český kapitán. Hernych podle něho nemá co ztratit a může jen překvapit.

Nabídku letět do Argentiny dostal od Suka také Radek Štěpánek, finalista nedávného turnaje v Miláně, ale odmítl ji. "Chce se plně soustředit na osobní kariéru ve dvouhrách s cílem dostat se co nejvýš v žebříčku," uvedl Suk.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..