Roddick v Memphisu nezaváhal

MEMPHIS/BOGOTÁ

Andy Roddickovi se na domácí půdě v Memphisu prozatím daří. V mužské dvouhře si nejvýše nasazený hráč turnaje za necelou hodinu zajistil postup do druhého kola. Na jeho raketě skončil korejský tenista I Hjong-tchek po porážce 3:6 a 4:6. Po třísetové bitvě vypadla z turnaje Kateřina Böhmová, když po setech 2:6, 7:5 a 4:6 nestačila na Japonku Juko Jošidaovou.

Andy Roddick.

Ve dvouhře si česká tenistka Eva Birnerová vybojovala na turnaji v Bogotě účast ve druhém kole, v deblové soutěži se jí už tolik nedařilo. S Olgou Blahotovou vytvořily druhou nasazenou dvojici, ale roli papírových favoritek proti švýcarsko-slovinskému páru Emmanuelle Gagliardiová, Tina Pišniková nepotvrdily. Češky prohrály dvakrát 3:6.

Na antukovém turnaji v brazilském městě Costa do Sauipe se dařilo nasazeným tenistům. Do druhého kola postoupili turnajová šestka Španěl Rafael Nadal, argentinská sedmička Mariano Zabaleta a nepříznivý vývoj utkání otočil i Ricardo Mello. Domácí Brazilec v roli devátého nasazeného vyřadil španělského tenistu Alberta Montaňese.

Slovenský tenista Dominik Hrbatý ztroskotal na turnaji v Rotterdamu v prvním kole. Sedmý nasazený hráč opět nestačil na Ivana Ljubičiče a podlehl mu i v pátém vzájemném měření sil. Chorvat, jenž minulý týden hrál finále turnaje v Marseille, zvítězil ve třech setech 6:4, 1:6 a 6:2.

Američanka Venus Williamsová vstoupila suverénně do turnaje v Antverpách a ve druhém kole, kam byla coby turnajová trojka přímo nasazená, deklasovala Francouzku Virginii Razzanovou 6:3 a 6:0. Šampionku z let 2002 a 2003 tak dělí už jen tři zápasy od zisku speciální ceny - zlaté rakety posázené diamanty - určené pro tenistku, která zdejší turnaj vyhraje třikrát během pěti let.

MEMPHIS (USA)
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Roddick (1-USA) - I Hjong-tchek (Korea) 6:3, 6:4, Ginepri - Dailey (oba USA) 6:2, 6:0.
Ženy, dvouhra - 1. kolo:
Jošidaová (Jap.) - Böhmová (ČR) 6:2, 5:7, 6:4, Čo Jun-čong (Korea) - Ant. Serraová-Zanettiová (It.) 6:4, 1:6, 6:2.
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Jacksonová (USA) - Karatančevová (Bul.) 6:3, 6:4.
Ženy, čtyřhra - 1. kolo:
Granvilleová, Spearsová (3-USA) - Fislová, Hrozenská (ČR/SR) 6:1, 6:1.
BOGOTÁ
Čtyřhra - 1. kolo:
Gagliardiová, Pišniková (Švýc./Slovin.) - Birnerová, Blahotová (2-ČR) 6:3, 6:3.
ROTTERDAM
Dvouhra - 1. kolo:
J. Johansson (5-Švéd.) - Jeu-Tzuoo Wang (Tchaj-wan) 6:2, 6:7 (2:7), 6:3, Ljubičič (Chorv.) - Hrbatý (7-SR) 6:4, 1:6, 6:2, Wawrinka (Švýc.) - Grosjean (Fr.) 7:6 (7:5), 6:2.
COSTA DO SAUIPE (Brazílie)
Nadal (6-Šp.) - Acasuso (Arg.) 7:6 (7:1), 6:3, Zabaleta (7- Arg.) - Puerta (Arg.) 6:4, 6:2, Mello (9-Braz.) - Montaňes (Šp.) 3:6, 6:4, 6:4, Massa (Arg.) - Saretta (Braz.) 6:3, 6:1, Sá - Silva (oba Braz.) 6:2, 6:4, Arguello (Arg.) - Mantilla (Šp.) 7:6 (7:1), 4:6, 6:3, Calatrava (Šp.) - Marin (Kostar.) 6:3, 6:4.
ANTVERPY
Dvouhra - 2. kolo:
V. Williamsová (3-USA) - Razzanová (Fr.) 6:3, 6:0, Schnyderová (7-Švýc.) - Pinová (Fr.) 6:3, 4:6, 6:1.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200