Ulihrach nevyzrál na Federera ani počtvrté

Bohdan Ulihrach nenašel ani ve čtvrtém vzájemném zápase recept na světovou jedničku Rogera Federera a švýcarskému tenistovi v prvním kole turnaje v Rotterdamu podlehl. Nejvýše nasazený Federer, jenž v Nizozemsku usiluje o 24. titul v kariéře, nad českým reprezentantem zvítězil ve dvou setech 6:3 a 6:4.

Bohdan Ulihrach.

Claudine Schaulová bude na turnaji v Antverpách další soupeřkou české tenistky Kláry Koukalové. Reprezentantka Lucemburska v pavouku na poslední chvíli nahradila Italku Silvii Farinaovou-Eliaovou, která minulý týden v Paříži Koukalové nadělila dva 'kanáry', a v prvním kole dnes porazila Els Callensovou z Belgie.

Vítězně vstoupily do turnaje i české deblistky Iveta Benešová a Květoslava Peschkeová. Čerstvé vítězky z Paříže v prvním kole vyřadily německý pár Müllerová, Schruffová ve třech setech.

Eva Birnerová postoupila v Bogotě poprvé v kariéře do čtvrtfinále turnaje WTA. Dvacetiletá česká tenistka, jež na profesionálním okruhu debutovala v roce 2003, porazila v utkání druhého kola čtvrtou nasazenou Marii Sanchezovou-Lorenzovou ze Španělska 6:4 a 7:6. Její další soupeřkou bude buď osmá nasazená Slovenka Lubomíra Kurhajcová, nebo Lourdes Dominguezová-Linová ze Španělska.

Česká tenistka Nicole Vaidišová postoupila v Memphisu už do čtvrtfinále. Patnáctiletá hráčka, jež na turnaji plní roli sedmé nasazené, porazila v dnešním utkání druhého kola Kristinu Brandiovou z Portorika dvakrát 6:2 a o místo v semifinále se utká s domácí Jameou Jacksonovou.

ROTTERDAM
Dvouhra - 1. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Ulihrach (ČR) 6:3, 6:4, Schalken (Niz.) - Pavel (Rum.) 6:4, 5:7, 6:4.
Dvouhra - 2. kolo:
Srichaphan (Thaj.) - Coria (2-Arg.) 2:6, 7:6 (7:2), 6:3.
ANTVERPY
Schaulová (Luc.) - Callensová (Belg.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
Benešová, Peschkeová (ČR) - Müllerová, Schruffová (Něm.) 6:2, 2:6, 6:4.
BOGOTÁ
Loitová (3-Fr.) - Czinková (Maď.) 6:4, 6:1, Kurhajcová (8-SR) - Cervanová (SR) 6:2, 7:6 (7:5), Szavayová (Maď.) - Múhtasineová (Mar.) 7:5, 6:3.
Birnerová (ČR) - Sanchezová-Lorenzová (4-Šp.) 6:4, 7:6 (8:6), Gagliardiová (Švýc.) - Martinezová-Granadosová (Šp.) 6:1, 6:4, Castanová (Kol.) - Alvesová (Braz.) 6:2, 6:4.
MEMPHIS
Muži, dvouhra - 1. kolo:
Saulnier (Fr.) - Kendrick (USA) 5:7, 6:3, 6:4, Arthurs (Austr.) - Melzer (7-Rak.) 7:6 (7:5), 7:6 (7:4).
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Vaidišová (7-ČR) - Brandiová (USA) 6:2, 6:2, Čo Jun Čong (Korea) - Spearsová (USA) 6:4, 6:4, Morigamiová (Jap.) - Krajiceková (Niz.) 6:7 (2:7), 7:6 (9:7), 6:4, Shaughnessyová (3-USA) - Šromová (ČR) 6:3, 6:2.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200