Djokovič bude v Londýně obhajovat titul na Turnaji mistrů

Londýn

Srbský tenista Novak Djokovič bude obhajovat titul na Turnaji mistrů v Londýně. První hráč světového žebříčku se stal po Španělovi Rafaelu Nadalovi druhým hráčem, který si zajistil účast v listopadovém vrcholu sezóny.

Novak Djokovič v utkání s Radkem Štěpánkem na Australian Open.

Šestadvacetiletý Djokovič se na Turnaji mistrů, který se letos odehraje 4. až 11. listopadu v londýnské O2 areně, představí posedmé za sebou. Vedle loňského ročníku, kdy porazil ve finále Švýcara Rogera Federeda, vyhrál turnaj v roce 2008 v Šanghaji.

"Pozice obhájce s sebou přinese trochu víc očekávání a tlaku. Na loňský turnaj mám skvělé vzpomínky, protože jsem vyhrál všech pět zápasů a hrál svůj nejlepší tenis. Byl to nejlepší způsob, jak uzavřít sezónu," řekl Djokovič pro internetové stránky ATP.

Nadal si zajistil účast v Londýně už v první polovině června, kdy se také kvalifikovali američtí bratři Bob a Mike Bryanovi ve čtyřhře. Na dobré cestě na turnaj je i Tomáš Berdych, který s 3225 body drží v pořadí sezóny šestou příčku.