Rubriky:

Tenis

Američan Blake dá na US Open sbohem tenisové kariéře

26. srpna 2013 20:26 - New York

Bývalý čtvrtý hráč světa James Blake po US Open ukončí tenisovou kariéru. Třiatřicetiletý Američan to oznámil v úvodní den závěrečného grandslamu sezóny, který rozehraje v úterý proti Chorvatovi Ivu Karlovičovi. Případným Blakeovým soupeřem ve druhém kolem může být Radek Štěpánek, jenž se v prvním kole utká se Švýcarem Stanislasem Wawrinkou.

 

Kathy Willens, ČTK/AP

"Vždycky jsem chtěl završit kariéru na US Open," řekl Blake na tiskové konferenci se slzami v očích. "Navzdory těm slzám jsem takhle spokojený," uvedl s tím, že se těší, až bude trávit více času s manželkou a jejich roční dcerkou. Do budoucna uvažuje o roli kapitána daviscupového týmu USA a práci televizního komentátora.

Blake momentálně uzavírá první stovku pořadí ATP. Světovou čtyřkou byl v roce 2006, přitom o dva roky dříve prožíval nejtěžší období v kariéře. Nejdříve v tréninku na turnaj v Římě narazil nešťastně hlavou do sloupku u sítě a zlomil si krční obratel. V červenci pak ztratil otce, jenž podlehl rakovině. Po vyléčení zraněné páteře přišla další rána. Blakea napadl vzácný virus, po němž ochrnul na polovinu obličeje a lékaři se dokonce obávali oslepnutí.

"Tyhle časy, kdy jsem prožil největší tragédie v životě, mi ukázaly, jaké mám teď štěstí, že mohu dělat, co chci. Vždyť má kariéra v roce 2004 málem skončila hned dvakrát. Milimetry mě dělily od zlomení páteře a ochrnutí na zbytek života," vzpomínal na krušné chvíle.

Během profesionální kariéry od roku 1999 vyhrál někdejší student Harvardu deset turnajů ve dvouhře a sedm ve čtyřhře. Na grandslamech došel nejdále do čtvrtfinále, jednou na Australian Open a dvakrát v New Yorku.

Na US Open se loučí rok po bývalém reprezentačním kolegovi Andym Roddickovi.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..