Kvitová - Jovanovská 6:2, 6:4Kvitová si poradila s Jovanovskou a je ve třetím kole US Open. Šafářová končí

New York

Nejlepší česká tenistka Petra Kvitová postoupila do třetího kola US Open. Turnajová sedmička porazila bez větších problémů Srbku Bojanu Jovanovskou 6:2, 6:4. Příští soupeřkou Kvitové bude Američanka Alison Riskeová. Nedařilo se naopak Lucii Šafářové, která proti nasazené desítce Robertě Vinciové sice začala dobře, vyhrála první set 6:4, ale další dva prohrála 1:6 a 2:6.

Lucie Šafářová během zápau s Robertou Vinciovou ve 2. kole US Open.

Třiadvacetiletá Kvitová v duelu s Jovanovskou z prvních osmi výměn vyhrála jen dvě, ale pak se rozjela. Srbku suverénně přehrávala a za 47 minut vedla 6:2 a 5:1. Pak sice ztratila tři hry v řadě, ale set ani zápas už nepustila.

Šafářová si na Vinciovou před zápasem věřila a v prvním setu byla lepší. Využila jeden z deseti brejkbolů a soupeřce nepovolila ani jeden. Od druhé sady se ale obraz hry změnil. Italka se výrazně zlepšila a česká tenistka začala příliš chybovat.

Šafářová prohrála za hodinu a 40 minut a nezopakuje v New Yorku postup do třetího kola, do kterého se dostala loni i předloni.

Tenisový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 34,3 miliónu dolarů):
Muži:
Čtyřhra - 1. kolo:
Dlouhý, Bracciali (ČR/It.) - Lorenzi, Seppi (It.) 7:5, 7:5.
Levinský, Veselý (ČR) - Istomin, Skupski (Uzb./Brit.) 6:3, 6:3.
Štěpánek, Paes (4-ČR/Indie) - Nieminen, Tursunov (Fin./Rus.) 6:4, 7:6 (7:4).
Ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Kvitová (7-ČR) - Jovanovská 6:2, 6:4
Vinciová (10-It.) - Šafářová (ČR) 4:6, 6:1, 6:2.
Pavljučenkovová, Šafářová (11-Rus./ČR) - Cibulková, Niculescuová (SR/Rum.) 6:2, 6:1.
Cetkovská, Flipkensová (ČR/Belg.) - Bouchardová, Husárová (Kan./SR) 6:2, 6:1.
Peschkeová, Grönefeldová (6-ČR/Něm.) - Hao-Ching Chan, Yung-Jan Chan (Tchaj-wan.) 3:6, 6:2, 6:3
Záhlavová-Strýcová, Görgesová (12-ČR/Něm.) - Govorcovová, Minellaová (Běl./Luc.) 6:2, 3:6, 6:1
Mladenovicová, Voskobojevová (14-Fr./Kaz.) - Birnerová, Vögeleová (ČR/Švýc.) 6:2, 7:5.