Nadal, Azarenková a Wozniacká na US Open hladce postoupili

New York

Španělský tenista Rafael Nadal porazil na US Open Brazilce Rogeria Dutru Silvu 6:2, 6:1, 6:0 a postoupil do třetího kola posledního grandslamu sezóny. Druhý hráč světa vylepšil svou letošní sérii neporazitelnosti na tvrdém povrchu už na 17 vítězství za sebou.

Rafael Nadal vylepšil svou letošní sérii neporazitelnosti na tvrdém povrchu už na 17 vítězství za sebou.

"Jsem rád, že jsem zpátky a zase hraju dobře," připomněl Nadal sedmiměsíční přestávku z loňska zaviněnou zraněním kolena. "Po návratu musíte tvrdě pracovat, trpět a užívat si to utrpení. Jen tak se dostanete zpět," uvedl sedmadvacetiletý Španěl, který dosud v sezóně vyhrál 55 zápasů a prohrál jen tři.

Jeho dalším soupeřem ve Flushing Meadows bude Chorvat Ivan Dodig, se kterým se dosud utkal dvakrát. Předloni na antuce v Barceloně s přehledem zvítězil, poté na tvrdém povrchu v Montrealu však ve třech setech prohrál. "Hraje agresivně, nebude to nic lehkého. Musím být ve střehu," řekl Nadal.

Uspěla i ženská světová dvojka Běloruska Viktoria Azarenková, která si za 68 minut poradila s Kanaďankou Alexandrou Wozniakovou 6:3, 6:1 a ve třetím kole se loňská finalistka utká s Alizé Cornetovou z Francie.

Do třetího kola postoupila také bývalá světová jednička Caroline Wozniacká, když porazila Jihoafričanku Chanelle Scheepersovou 6:1 a 6:2. "Opravdu mám radost z toho, jak jsem se pohybovala a přecházela z obrany do útoku," pochvalovala si třiadvacetiletá Dánka, kterou loni ve Flushing Meadows zpomalilo zranění pravého kolena a ztroskotala hned v prvním kole.

Slovenka ukončila senzaci

Skončila naopak sedmnáctiletá senzace Victoria Duvalová, která v prvním kole porazila předloňskou šampiónku a jedenáctou hráčku světa Australanku Samanthu Stosurovou. Američanka prohrála se Slovenkou Danielou Hantuchovou 2:6 a 3:6.