Berdych - Kudla 7:6, 7:6, 6:3Berdych si ve třech setech poradil s Kudlou a postoupil do 3. kola US Open

New York

Český tenista Tomáš Berdych postoupil do třetího kola grandslamového US Open. Rodák z Valašského Meziříčí porazil za dvě hodiny a 45 minut domácího Denise Kudlu ve třech setech dvakrát 7:6 (7:3) a 6:3. Příštím soupeřem posledního českého zástupce v mužské dvouhře bude Francouz Julien Benneteau.

Světová pětka Tomáš Berdych.

Sedmadvacetiletý Berdych sice ani v druhém duelu na závěrečném grandslamu sezóny neztratil set, ale o čistý štít musel hodně bojovat. V první sadě promarnil vedení 5:1, v druhé 4:2 a pokaždé se rozhodovalo v tie breaku.

Ve zkrácené hře měl relativně hladce 7:3 v obou případech navrch český favorit, ale třetí sadu nečekaně zahájil čtvrtým ztraceným podáním v zápase. Od stavu 0:2 už však duel patřil Berdychovi, jenž vyhrál šest z následujících sedmi gamů a mohl slavit postup. Se 104. hráčem žebříčku Kudlou, jenž v prvním kole vyřadil Jana Veselého, strávil na kurtu dvě a tři čtvrtě hodiny.

O postup do osmifinále bude Berdych bojovat s jednatřicetiletým Francouzem Benneteauem. S ním má kladnou zápasovou bilanci 2:1, porážku zaznamenal před devíti lety.

Do třetího kola postoupila také bez ztráty setu i světová jednička Novak Djokovič ze Srbska, jenž zdolal 7:6, 6:2, 6:2 Němce Benjamina Beckera.

Tenisový turnaj US Open v New Yorku (tvrdý povrch, dotace 34,3 milionu dolarů):
Muži:
Dvouhra - 2. kolo:
Berdych (5-ČR) - Kudla (USA) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), 6:3
Djokovič (1-Srb.) - Becker (Něm.) 7:6 (7:2), 6:2, 6:2
Istomin (Uzb.) - Kamke (Něm.) 6:4, 6:2, 6:2
Haas (12-Něm.) - Lu Yen-hsun (Tchaj-wan) 6:3, 6:4, 7:6 (7:3)
Čtyřhra - 1. kolo:
Bautista, Gimeno (Šp.) - Mergea, Rosol (Rum./ČR) 4:6, 7:5, 6:0.
Štěpánek, Paes (4-ČR/Indie) - Nieminen, Tursunov (Fin./Rus.) 6:4, 7:6 (7:4)
Čtyřhra - 2. kolo:
Huey, Inglot (16-Filip./Brit.) - Bracciali, Dlouhý (It./ČR) 6:3, 6:3
Ženy:
Dvouhra - 3. kolo:
A. Radwaňská (3-Pol.) - Pavljučenkovová (32-Rus.) 6:4, 7:6 (7:1)
Li Na (5-Čína) - Robsonová (30-Brit.) 6:2, 7:5
Makarovová (24-Rus.) - Lisická (16-Něm.) 6:4, 7:5
Jankovičová (9-Srb.) - Naraová (Jap.) 6:4, 7:6 (7:5)
Stephensová (15-USA) - Hamptonová (23-USA) 6:1, 6:3
Hlaváčková, Hradecká (5-ČR) - Dateová-Krummová, Parraová (Jap./Šp.) 6:0, 6:3
Kingová, Rybáriková (USA/SR) - Karolína Plíšková, Vekičová (ČR/Chorv.) 6:1, 6:0.
Bartyová, Dellacquaová (8-Austr.) - Cetkovská, Flipkensová (ČR/Belg.) 6:3, 6:4
Grönefeldová, Peschkeová (6-Něm./ČR) - Babosová, Schiavoneová (Maď./It.) 6:4, 6:4