Murray - Mayer 7:5, 6:1, 3:6, 6:1Obhájce titulu v US Open Murray se s Mayerem nadřel, Del Potro dohrál

Obhájce titulu Brit Andy Murray porazil ve 2. kole US Open Argentince Leonarda Mayera 7:5, 6:1, 3:6 a 6:1. Americká tenistka Serena Williamsová přešla už ve třetím kole v New Yorku přes Jaroslavu Švedovovou z Kazachstánu hladce 6:3, 6:1.

Andy Murray se raduje z vítězství nad Leonardem Mayerem.

O překvapení ve dvouhře mužů se postaral bývalý první hráč světa Australan Lleyton Hewitt. Šampión US Open z roku 2001 vyřadil ve druhém kole šestého nasazeného Juan Martína Del Potra z Argentiny 6:4, 5:7, 3:6, 7:6 a 6:1.

Murray si vítězství v druhém kole musel částečně vydřít. Agresivní Mayerova hra ho donutila víc běhat po kurtu a přivedla ke ztrátě třetího setu. Hůře se mu také dařilo při servisu. "Nadřel jsem se a oba jsme si dost zaběhali," řekl Murray, kterého ve 3. kole čeká další Mayer, tentokrát německý hráč Florian.

Serena Williamsová ve vyrovnaném prvním setu vzala Švedovové jednou servis, ale ve druhém už tradičně dominovala. V osmifinále světová jednička narazí na krajanku a možná vycházející hvězdu Sloane Stephensovou.

"Stařík" Hewitt zvedal diváky ze sedadel

Diváky ve Flushing Meadows zvedal ze sedadel zápas bývalých vítězů Hewitta a Del Potra (2009). Zatímco Del Potro měl být letos jedním z favoritů, Hewitt už patří ke stárnoucím hrdinům, ale v 32 letech ukázal, že je stále ve formě. Výměny připomínaly boxerský zápas, v pátém setu hrál Australan přesněji a zvítězil.

"Byl na konci lepší," uznal Del Potro po prohře na centrkurtu Arthura Ashe. "Tohle je úžasné. Těšil jsem se sem, protože nevím, kolikrát se na ten kurt ještě dostanu," řekl Hewitt, kterému předloni hrozil konec kariéry, ale po operaci chodidla se vrátil. "Každý zápas si užívám a přesně kvůli takovýmhle zápasům tenis miluju," dodal. Jeho příštím soupeřem bude Rus Jevgenij Donskoj.