Rubriky:

Tenis

Poprvé v historii nemají Američané osmifinalistu na US Open

2. září 2013 13:48 - New York

Americký mužský tenis nemá poprvé v historii US Open zástupce v osmifinále dvouhry. V nedělním programu třetího kola vypadl jeho poslední zástupce Tim Smyczek. Na závěrečném grandslamu roku v New Yorku tím Američané završili nejhorší sezónu v takzvané Open éře od roku 1968, protože mezi šestnáctku nejlepších nepronikl nikdo z nich na žádném z letošních turnajů "velké čtyřky". V New Yorku se to hráčům USA stalo vůbec poprvé od vzniku turnaje v roce 1881.

 

Kathy Willens, ČTK/AP

Smyczek byl z patnácti domácích účastníků poslední nadějí. Pětadvacetiletý hráč z počátku druhé stovky žebříčku (109.), který dosud nikdy na grandslamu nepřešel přes druhé kolo, statečně bojoval, ale pětisetovou bitvu s nenasazeným Španělem Marcelem Granollersem prohrál. "Bylo zajímavé být posledním Američanem ve hře. Ještě nikdy jsem neslyšel, aby na mě někdo křičel z hlediště: 'Jsi naše poslední naděje'. To pro mě byla novinka," konstatoval Smyczek.

Krize pokračuje

Propadák na domácím grandslamu je dalším z vrcholů krize amerického mužského tenisu; tím předchozím byl Wimbledon, na kterém se poprvé za 101 let stalo, že žádný z Američanů nepostoupil ani do třetího kola. USA potom poprvé od roku 1973 neměly zástupce v elitní dvacítce žebříčku ATP, od té doby se do ní alespoň znovu vrátil John Isner (nyní 17.). Ten na US Open vypadl také ve třetím kole a Smyczkův neúspěšný boj o záchranu americké cti prý ani nesledoval. "Raději se dívám na americký fotbal," řekl.

"Pojďme se raději bavit o ženách kolem (světové jedničky) Sereny Williamsové a Sloane Stephensové. Ty nám dělají větší radost," komentoval nedávno situaci v americkém tenisu uznávaný trenér Nick Bollettieri.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..