Rubriky:

Tenis

Projekt na zastřešení kurtu pro US Open schválily úřady

9. září 2013 11:02 - New York

Plánovanému zastřešení kurtu Arthura Ashe v dějišti tenisového US Open už oficiálně nic nestojí v cestě. Připravený projekt totiž schválil guvernér státu New York Andrew M. Cuomo. Podle pořadatelů by mohl být čtvrtý grandslamový turnaj sezony chráněný proti rozmarům počasí už v roce 2016.

 

Kathy Willens, ČTK/AP

Zatahovací střechu už dříve vybudovali nad centrálními dvorci organizátoři Australian Open v Melbourne a Wimbledonu v londýnském All England Clubu. Na French Open chtějí mít pařížští pořadatelé hlavní kurt chráněný do roku 2017.

Ve Flushing Meadows by chtěli být s výstavbou střechy nad největším tenisovým stadiónem světa s kapacitou 22500 diváků hotovi do roku 2016, maximálně 2017. Její konstrukce si vyžádá náklady 100 miliónů dolarů (1,956 miliardy korun). Podle projektu by mělo její uzavření či otevření trvat jen pět minut.

V plánu jsou i další úpravy. Mezi chystané novinky patří mimo jiné zvětšení kapacity arény Grandstand z šesti na osm tisíc míst, jež by mělo být hotovo už za dva roky. Zbytek úprav včetně navýšení počtu míst u kurtu Louise Armstronga z deseti na 15 tisíc by měl být hotov do roku 2018. Celkové náklady pořadatelé vyčíslili na 550 miliónů dolarů (asi 10,6 miliardy korun).

Program US Open se v posledních letech dostával kvůli počasím do skluzu. Už pětkrát za sebou se kvůli dešti protáhl až do pondělí, letos proto pořadatelé poprvé naplánovali vyvrcholení mužské dvouhry rovnou až na pondělí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..