Rubriky:

Tenis

Nemají Del Potra, nemají Nalbandiana. Odepsaní se ale Argentinci necítí

10. září 2013 15:35 - Praha

Jejich nejlepší hráč má s Tomášem Berdychem bilanci 0:7, ale předem poražený se rozhodně necítí. Juan Mónaco měl při loňském semifinále v Buenos Aires českou jedničku málem na lopatě, jenže šance nevyužil a do finále šel Navrátilův tým. „Teď to bude pro nás hodně složité, jelikož povrch je extrémně rychlý, ale nevzdáme to,“ ujišťuje Mónaco, velký kamarád Rafaela Nadala.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Sledoval jste Rafovo finále na US Open?

Samozřejmě, je to můj přítel. Byl to z jeho strany neuvěřitelný zápas. Dopoledne jsem se snažil soustředit na trénink, ale moc mi to nešlo. Rafa si každopádně výhru nad Djokovičem zasloužil.

Jste s Nadalem pořád v kontaktu?

Už jenom, když jste mu nablízku, tak to pomáhá. Mluvíme spolu po trénincích. Rafa je skvělý chlapík.

Máte po pár dnech v Praze pocit, že se tu dá vyhrát?

Kurt je strašně rychlý, na takovém dvorci jsme na okruhu snad ještě nehráli. Je jasné, že pro Berdycha se Štěpánkem by to mělo být pohodlné. Ale když jedete na půdu soupeřů, musíte akceptovat povrch, který zvolí. Nejlepší, co můžeme udělat je, se na to během týdne co nejlépe připravit. Adaptovat se a nestěžovat si.

Loni jste byl v Argentině málem za hrdinu, když jste nad Berdychem vedl 2:1 na sety a 4:0. Jenže to nevyšlo...

Samozřejmě si to pamatuji, nevyužil jsem skvělou příležitost vyhrát zápas. Ale teď to bude totálně jiné. Prostředí, povrch. V Davis Cupu ale nikdy nevíte. Loni jsem měl skvělou šanci a teď budu mít novou.

Jak byste Berdycha charakterizoval?

Znám jeho údery od základní lajny. Loni vyhrál Davis Cup, zlepšil se, hraje sebevědomě, tak si věří. Povrch mu bude hodně nahrávat, ale já si na něj taky zvykám. Mluvili jsme se Španěly, kteří tu byli loni ve finále, takže jsme na to byli připraveni.

Nestraší vás někdy bilance 0:7, kterou s Berdychem máte?

Na výsledky nesmím myslet. Jsem v Praze rád, užívám si skvělý týden a v pátek se uvidí.

Marek Burkert , Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..