Srbsko hraje v semifinále Davisova poháru s Kanadou 1:1

Bělehrad

Srbští tenisté hrají po prvním dnu semifinále Davisova poháru s Kanadou 1:1. Úvodní zápas vyhrál první hráč světového žebříčku Novak Djokovič, který hladce porazil Vaska Pospisila 6:2, 6:0 a 6:4. Po výhře 5:7, 6:3, 3:6, 6:3 a 10:8 v pětisetové bitvě s Jankem Tipsarevičem však na bělehradské antuce srovnal Milos Raonic.

Novak Djokovič neměl s Pospiselem moc práce.

Srbové jsou proti týmu, který v 1. kole vyřadil nečekaně Španělsko a hraje své první semifinále v historii, velkými favority. Poražený hráč pondělního finále US Open v prvním vzájemném utkání s dvojkou kanadského týmu roli rychle potvrdil.

Djokovič svého soupeře s českými kořeny nepustil za celý zápas k jednomu brejkbolu. Ve druhé sadě nedovolil Pospisilovi získat ani jednu hru, v té poslední zase při svých podáních ztratil jen dva fiftýny. Zápas trval hodinu a 43 minut.

Druhý duel se naopak protáhl na čtyři hodiny a čtvrt. Domácí Tipsarevič vedl 1:0 i 2:1 na sety, ale kanadská jednička se pokaždé vzchopila a nepříznivý stav zvrátila.

V posledním setu, který trval 78 minut, Raonic dokonce odvrátil při svém podání za stavu 4:5 mečbol. Následovala dlouhá přetahovaná a Raonicovi stejně jako v předchozích dvou vítězných setech musel stačit jeden brejk. Ten se jedenáctému hráči světového žebříčku podařilo potvrdit, když využil druhý mečbol.

Vítěz duelu mezi Srbskem a Kanadou se utká v polovině listopadu s lepším z druhého semifinále mezi Českou republikou a Argentinou.

Semifinále tenisového Davisova poháru v Bělehradu:
Srbsko - Kanada 1:1 po prvním dnu
Djokovič - Pospisil 6:2, 6:0, 6:4
Tipsarevič - Raonic 7:5, 3:6, 6:3, 3:6, 8:10.
Baráž o Světovou skupinu tenisového Davisova poháru:
Tokio: Japonsko - Kolumbie 1:2 po čtyřhře
Nišikori - Falla 6:3, 6:4, 6:4, Soeda - Giraldo 4:6, 6:3, 5:7, 6:3, 1:6.
Ito, Sugita - Cabal, Farah 1:6, 2:6, 1:6
Umag: Chorvatsko - Velká Británie 1:1 po prvním dnu
Čorič - A. Murray 3:6, 0:6, 3:6, Dodig - Evans 6:3, 6:2, 6:3.
Neuchatel: Švýcarsko - Ekvádor 2:0 po prvním dnu
Wawrinka - Gómez 6:4, 6:3, 6:3, Chiudinelli - Campozano 3:6, 6:1, 6:3, 7:6 (9:7).
Ulm: Německo - Brazílie 2:0 po prvním dnu
Kohlschreiber - Dutra Silva 6:3, 7:5, 6:4, Mayer - Bellucci 6:4, 6:1, 6:2.
Madrid: Španělsko - Ukrajina 2:0 po prvním dnu
Verdasco - Dolgopolov 3:6, 6:4, 6:4, 6:2, Nadal - Stachovskij 6:0, 6:0, 6:4.
Antverpy: Belgie - Izrael 1:2 po druhém dnu
Darcis, Rochus - Erlich, Ram 3:6, 7:5, 6:1, 5:7, 3:6.
Groningen: Nizozemsko - Rakousko 1:0 po úvodní dvouhře
Haase - Marach 6:4, 6:3, 6:1.