Rubriky:

Tenis

Příznivý los. Češi začnou příští rok Davisův pohár doma s Nizozemskem

18. září 2013 12:39 - Londýn

Relativně příznivý los mají čeští tenisté pro příští ročník Davisova poháru. Pro první kolo přisoudilo londýnské losování aktuálně nejlepšímu týmu světa Nizozemsko, s nímž se Češi utkají od 31. ledna do 2. února na domácí půdě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Svěřenci kapitána Jaroslava Navrátila, kteří loni salátovou mísu vyhráli a letos budou ve finále v Srbsku bojovat o obhajobu, mají s Nizozemskem pozitivní bilanci čtyř výher a jedné porážky. Naposledy Nizozemce porazili v roce 2006.

"Z možností, které jsme měli, panuje s losem spokojenost. Chtěli jsme hrát první utkání doma, což se podařilo," řekl novinářům v Prostějově kapitán Navrátil, podle kterého je Nizozemsko přijatelný soupeř.

Češi budou jasnými favority

Pokud nastoupí Češi v plné síle s Tomášem Berdychem, Radkem Štěpánkem a Lukášem Rosolem, budou jasnými favority. Nizozemci mají tři hráče ve stovce žebříčku ATP, ale nejlepší Robin Haase je aktuálně až šedesátý.

"Nemůžeme Nizozemsko podcenit, Haase i Igor Sijsling jsou nebezpeční. Jsme však rádi, že se budeme moci opět ukázat doma," uvedl Navrátil.

Dějiště utkání ještě není určeno. "Předpokládáme, že využijeme místo, kde máme zkušenosti. Máme několik míst, kde by zápas rádi uspořádali. Osobně favorizuji Ostravu," řekl Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která má domácí zápasy na starosti.

Jasné není ani to, na jakém povrchu se bude hrát. "Rozhodneme se až po konzultaci s hráči. Klidně můžeme hrát i na antuce," uvedl Navrátil.

V případě postupu do čtvrtfinále tenisté narazí na lepšího z dvojice Japonsko - Kanada a na semifinále by mohli jet do Španělska, či Francie.

Los Světové skupiny tenisového Davisova poháru pro rok 2014 - 1. kolo (31. ledna až 2. února):
ČR - Nizozemsko 
Japonsko - Kanada
Německo - Španělsko 
Francie - Austrálie
USA - Velká Británie
Argentina - Itálie
Kazachstán - Belgie
Srbsko - Švýcarsko
Další termíny:
Čtvrtfinále: 4. - 6. dubna
Semifinále: 12. - 14. září
Finále: 21. - 23. listopadu
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..