Itálie - Rusko 2:0Italské tenistky ovládly první hrací den finále Fed Cupu a mají nakročeno k vítězství

Cagliari

Italské tenistky vedou ve finále Fed Cupu nad Ruskem po dvouhrách v prvním dni 2:0. První bod pro domácí tým v Cagliari zajistila Roberta Vinciová, když odvrátila čtyři mečboly a Alexandru Panovovou porazila 5:7, 7:5 a 8:6. Druhý bod pak získala v souboji s Chromačevovou Sara Erraniová. Italkám schází k celkovému triumfu jediná výhra.

Italka Roberta Vinciová se raduje z výhry nad Ruskou Alexandrou Panovovou ve finále Fed Cupu.

Vinciová byla před zápasem jasnou favoritkou, na vítězství se však nečekaně nadřela. Ve druhém setu čelila za stavu 3:5 při servisu 136. hráčky žebříčku třem mečbolům, dokázala je však odvrátit.

V rozhodující třetí sadě měla Panovová další šanci zápas ukončit, když ji ale nevyužila, vyhrála nakonec za tři hodiny a 15 minut domácí reprezentantka.

Ve druhé dvouhře nastoupila světová sedmička Sara Erraniová proti Irině Chromačevové, která v pořadí WTA figuruje až ve třetí stovce. Italka svou soupeřku zdolala hladce 6:1 a 6:4.