Rubriky:

Tenis

Štěpánek hrál skoro bezchybně, píše s uznáním srbský tisk

18. listopadu 2013 09:17 - Bělehrad

Srbská média v prvních komentářích k vítězství českých tenistů ve finále Davisova poháru oceňují především výkon Radka Štěpánka. Ten v rozhodující bělehradské dvouhře za stavu 2:2 na zápasy s přehledem porazil Dušana Lajoviče.

 

Michal Kamaryt, ČTK

"V rozhodujícím duelu v bělehradské aréně neměl Lajovič sílu ani kvalitu na to, aby mohl klást vážnější odpor zkušenému Štěpánkovi, který hrál trpělivě a jistě, skoro bezchybně," napsal list Politika. Domácí tenista podle něj nezvládl tíhu utkání s vědomím, že rozhoduje o konečném výsledku finále Davis Cupu.

Deník Blic připomněl, že Štěpánek podruhé zajistil svému týmu výhru ve finále Davisova poháru v posledním zápase. V Bělehradu zvítězil nad Lajovičem 3:0, loni v Praze porazil Španěla Nicoláse Almagra 3:1. To před ním jako poslední dokázal slavný Brit Fred Perry, který v roce 1933 rozhodl o vítězství nad Francií a potom v roce 1936 nad Austrálií.

Kapitán srbského výběru Bogdan Obradovič po zápase ocenil své hráče za výkony a bojovnost, ale s uznáním pogratuloval vítěznému českému týmu. "Celkově řečeno, Češi si vítězství zasloužili a já jim blahopřeji," prohlásil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..