Rubriky:

Tenis

OBRAZEM: My tu mísu zase vyhráli, aneb Čeští tenisté dál kralují Davis Cupu

18. listopadu 2013 13:53 - Praha/Bělehrad

Byl to úžasný víkend, který se zapsal do historie! Čeští tenisté porazili v Bělehradu Srbsko 3:2 na zápasy a stejně jako loni v Praze zvedli nad hlavy slavnou salátovou mísu. A podobně jako před rokem získal rozhodující bod ve finále Radek Štěpánek, s ním se o zisk stříbrné trofeje zasloužil Tomáš Berdych, který vyhrál páteční dvouhru a spolu zvládli čtyřhru.

 

Michal Kamaryt, ČTK

„My tu mísu zase vyhráli, hej, zase vyhráli..." skandovala nadšeně po nedělním vyústění dramatu svůj vítězný popěvek úspěšná parta, kterou v srbské metropoli vedl místo nemocného Jaroslava Navrátila v roli kapitána Vladimír Šafařík. O vítězství se zasloužili i Lukáš Rosol a Jan Hájek, kteří sice ve finále do hry nezasáhli, ale podíleli se na výhrách v předešlých zápasech.

Zopakovat po roce zisk trofeje se naposledy povedlo španělským tenistům v roce 2009. Úsilí a exploze radosti ze zisku prestižní trofeje, zklamání srbského soupeře, v němž ani druhý hráč světového žebříčku Novak Djokovič na všechno nestačil, emoce hráčů i fanoušků v hledišti, to vše si můžete prohlédnout v obrazové galerii.

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..