Vaidišová postoupila v Miami, Berdych a Strýcová skončili

Tenistka Nicole Vaidišová postoupila do druhého kola turnaje v Miami. Nadějná česká hráčka si v úvodním vystoupení v hlavní soutěži poradila se Slovinkou Katarinou Srebotnikovou, kterou porazila 7:5 a 6:1. Vypadli naopak Tomáš Berdych a Barbora Strýcová.

Nicole Vaidišová

Berdych nedohrál zápas s Francouzem Arnaudem Clementem. Čtvrtfinalista olympijských her v Aténách první set prohrál 3:6 a ve druhé sadě za stavu 0:3 utkání vzdal. Strýcová sice dobře vstoupila do zápasu s Clementovou krajankou Stephanií Cohenovou- Alorovou a vyhrála první set 6:3, ale v dalších dvou sadách byla úspěšnější její soupeřka.

V Miami už nepokračuje ani Michal Tabara. V zápase prvního kola s Paulem-Henrim Mathieuem z Francie sice vyhrál úvodní set 6:4, ale druhou sadu ztratil v tie-breaku a rozhodující třetí set prohrál 4:6.

Do druhého kola nepostoupil ani Jan Hernych. Český tenista v úvodním vystoupení v Miami nestačil na Itala Davida Sanguinettiho, kterému podlehl ve dvou setech 6:7 a 1:6.

Muži si v Miami rozdělí 3,45 miliónu dolarů, ženy hrají o podíly z celkové dotace 3 115 000 dolarů.

MIAMI
Muži
Dvouhra - 1. kolo:
Clement (Fr.) - Berdych (ČR) 6:3, 3:0 skreč, Lapentti (Ekv.) - Beck (SR) 6:1, 7:6 (10:8), Morrison (USA) - Koubek (Rak.) 6:2, 6:4, Mathieu (Fr.) - Tabara (ČR) 4:6, 7:6 (7:2), 6:4, Phau (Něm.) - Calatrava (Šp.) 7:6 (9:7), 6:0, Lisnard (Fr.) - Young (USA) 6:4, 7:5, Zabaleta (Arg.) - Muller (Luc.) 6:4, 6:2, Benneteau (Fr.) - Sargsian (Arm.) 6:0, 6:3, Philippoussis (Austr.) - Ch. Rochus (Bel.) 6:4, 6:2, Hanescu (Rum.) - Dupuis (Fr.) 6:4, 6:1, Sanguinetti (It.) - Hernych (ČR) 7:6 (8:6), 6:1.
Ženy
Vaidišová (ČR)- Srebotniková (Slov.) 7:5, 6:1, Cohenová- Alorová (Fr.) - Strýcová (ČR) 3:6, 6:4, 6:3, Haynesová (USA) - Diazová-Olivaová (Arg.) 6:3, 7:6 (7:5), Ivanovičová (SČH) - Granvilleová (USA) 6:3, 7:5, Randriantefyová (Mad.) - Petersonová (USA) 6:4, 6:3, Sanchezová-Lorenzová (Šp.) - Mirzaová (Ind.) 6:2, 7:5, Clijstersová (Bel.) - Klöselová (Něm.) 6:0, 6:1, Ruanová- Pascualová (Šp.) - Kutuzovová (Ukr.) 6:3, 7:5, Parraová- Santonjaová (Šp.) - Tatišviliová (Gruz.) 6:3, 0:6, 6:2, Voskobojevová (Rus.) - Uberoiová (USA) 6:4, 6:2, Raymondová - Washingtonová (obě USA) 6:4, 6:2.