Hejduk skóroval v honbě za střeleckou korunou

NEW YORK

Hokejisté Colorada sice ve středu prohráli na ledě losangeleských Králů 3:5, ovšem pro českého fanouška je potěšující skutečnost, že se do černého opět trefil hostující Milan Hejduk. Pokračuje tak jeho tažení za korunou krále střelců NHL, během něhož nasbíral ústecký rodák už 47 gólů. V noci byl ale úspěšný i Markus Näslund a v pořadí stále vede.

Milan Hejduk

Hejduk otevřel brankový účet zápasu, skóroval již ve druhé minutě. Byla to jeho 21. branka v uplynulých osmadvaceti zápasech. V průběhu utkání mohl přidat další branku, ani jedna ze zbylých tří střel však nenašla cíl. V dresu Colorada se z branky radoval i druhý Čech Martin Škoula. Nejzářivější hvězdou zápasu byl ale domácí forvard Ziggy Pálffy, který připravil svým spoluhráčům dvě trefy, čtvrtou a vítěznou si připsal sám.

Nejvážnější uchazeč o trofej Maurice Richarda, Markus Näslund, rozvlnil síť také jednou. Ve Phoenixu přispěl k remíze 3:3 a jeho konto narostlo na 48 zářezů. Zároveň posunul i svou bodovou bilanci na číslo 104, což jej stále drží v čele této statistiky. Na druhý gól Kojotů přihrával Jan Hrdina, který za arizonský tým odehrál druhý zápas po trejdu z Pittsburghu.

Obdivuhodný obrat Šavlí

Závěrečná třetina stačila hokejistům Buffala, aby urvali vítězství v zápase proti Atlantě. Šavle prohrávaly na začátku třetí části 0:3, ale dokázaly se obdivuhodně vrátit do zápasu a nakonec vyhrát.

Před zápasem dostal domácí kouč Lindy Ruff několik darů za překonání klubového rekordu v počtu vítězných utkání. Přímo na ledě mu gratuloval Scotty Bowman, jehož bilanci Ruff pokořil. V úvodních dvou třetinách to s Buffalem vypadalo všelijak, ale poslední část hry udělala domácímu trenérovi radost. "Bylo to neuvěřitelné. Protloukáme se skrz nemoci, zranění a další starosti, ale hráči nezapomněli bojovat a od druhé třetiny zapnuli. Je to skvělé, že se nám podařilo vrátit do zápasu, i když jsme prohrávali už 0:3," prohlásil šťastný trenér.

Třígólový deficit naposledy Buffalo smazalo a posléze zvítězilo před jedenácti lety. S Pittsburghem tehdy prohrávalo 1:4, ale dokázalo vyhrát 5:4 v prodloužení. Český útočník Aleš Kotalík si o tehdejším obratu mohl přečíst jen v novinách, ale ve středu byl důležitou postavou zápasu. Vstřelil druhý gól Sabres, patřil k nejaktivnějším hráčům domácích a po zápase byl vyhlášen jednou ze tří hvězd utkání.

Za poražené si premiérovou asistenci v letošní sezóně připsal Kamil Piroš.

Lemieux hrál možná naposledy

Slavný hokejista Mario Lemieux nastoupil k možná poslednímu utkání v kariéře a mohl se radovat z vítězství. Pittsburgh porazil Carolinu 3:2 a zvýšil svůj náskok před nejhorším týmem Východní konference na čtyři body. Jednu asistenci v dresu vítězů si připsal Martin Straka, ale po utkání se všechno točilo kolem Lemieuxe.

Majitel Pittsburghu prohlásil, že v posledním zápasu sezóny ve Washingtonu nebude hrát a oživil tak spekulace o definitivním konci kariéry. "Pro všechny byl tento ročník těžký. Pro mě, pro klub a samozřejmě pro fanoušky. Pokud tohle měl být poslední zápas, chtěl jsem jej odehrát před vlastním publikem, které mě dlouho podporovalo, " řekl Lemieux.

Už před několika týdny legendární útočník prohlásil, že v příští sezóně už na led nevyjede, protože Pittsburgh jej potřebuje jinde. Pokud se rozhodne kariéru uzavřít, zakončil jí stylově. Hokejista, který skóroval hned při prvním střídání ve své premiéře v NHL v roce 1984, v prvním střídání po návratu v roce 2000 zaznamenal asistenci, nahrál v možná posledním střídání na gól mladíkovi Eriku Melochovi.

Tampa míří k vítězství v divizi

Nikolaj Chabibulin směřuje Tampu k vítězství v Jihovýchodní divizi. Ruský gólman neprohrál již v šestnáctém zápase za sebou, když ve středu si na něj nepřišli hráči Montrealu. Chabibulina překonal jen český útočník Jan Bulis. Na druhé straně se trefil Václav Prospal spolu se svátečním střelcem Cory Sarichem a Tampa vyhrála 2:1.

Chabibulin nejenže vyrovnal letošní nejdelší sérii v neporazitelnosti, ale 30. výhrou překonal i sedm let starý klubový rekord Darena Puppy. "Osobní statistiky jsou k ničemu, když se nedostanete do play off. Když jsme se dosáhli play off, tak jsme splnili cíl, statistiky proti tomu nic neznamenají, " řekl ruský brankář.

6. Anaheim +81409527200:18994
7. Minnesota +804110128193:17393