Roddick dohrál v Miami kvůli zranění

Tenista Andy Roddick titul na turnaji v americkém Miami neobhájí. Domácí hráč nedohrál páteční utkání druhého kola se Španělem Fernandem Verdaskem, když už v prvním setu ze zápasu odstoupil kvůli zraněnému zápěstí.

"Za stavu 5:5 v prvním setu jsem rychle zahrál return a lehce jsem si tu ruku vykloubil. Nemělo by to být nic vážného, ale potřebuji klid," řekl Roddick, jenž před pár dny Verdaska porazil v Indian Wells.

Na předchozím podniku v Kalifornii hrála i wimbledonská šampiónka Maria Šarapovová a v semifinále utrpěla debakl dvakrát 0:6 s Američankou Lindsay Davenportovou. Její psychiku však zřejmě tento výpadek příliš nepoznamenal a v pátek v Miami smetla druhá nasazená tenistka Řekyni Eleni Daniiliduovou 6:0, 6:4.

Cestu za obhajobou zahájila na Floridě Američanka Serena Williamsová hladkým vítězstvím nad Ruskou Verou Duševinovou. Třetí nasazená hráčka, která na turnaji v Key Biscayne usiluje o čtvrté prvenství za sebou, vyhrála 6:3 a 6:0. Její soupeřkou ve třetím kole bude Šahar Peerová z Izraele.

Nevymáchaná pusa připravila o možnost postoupit do třetího kola Xaviera Malisse. Belgický hráč zvítězil nad Španělem Davidem Ferrerem v prvním setu 6:3 a za stavu 5:5 ve druhé sadě jej rozhodčí diskvalifikoval kvůli sprostým výrazům.

MIAMI
Muži
Dvouhra - 2. kolo:
Safin (3-Rus.) - Labadze (Gruz.) 6:4, 2:6, 7:6 (7:5), Nalbandian (8-Arg.) - Acasuso (Arg.) 6:3, 6:3, Hrbatý (26-SR) - Nieminen (Fin.) 6:3, 6:4, Nadal (29-Šp.) - Schüttler (Něm.) 6:4, 7:6 (7:5), Ferrer (Šp.) - Malisse (Bel.) 3:6, 5:5 diskvalifikace.
Ženy
Šarapovová (2-Rus.) - Daniiliduová (Řec.) 6:0, 6:4, S. Williamsová (3-USA) - Duševinová (Rus.) 6:3, 6:0, Moliková (7- Austr.) - Prattová (Austr.) 6:2, 6:3, Irvinová (USA) - Safinová (31-Rus.) 7:6 (7:4), 0:6, 6:4.