Čtvrtfinále v Miami bez Štěpánka i Nováka

Čeští tenisté do čtvrtfinále mužské dvouhry na turnaji v Miami nezasáhnou. Radek Štěpánek ani Jiří Novák na Floridě neprošli čtvrtým kolem. Třiadvacátý nasazený Štěpánek podlehl ve dvou setech Britu Timu Hemannovi, Novák, jenž byl nasazen jako číslo 24, prohrál se Švédem Thomasem Johanssonem.

Oba hráči sváděli se svými soupeři vyrovnaný boj především v prvním setu. Štěpánek v závěru úvodní sady vedl nad Henmannem 5:4, pak ale několik důležitých míčků pokazil a Brit otočil na 7:5. Druhý set už byl jeho jasnou záležitostí.

"Kdybych první set prohrál, nebylo by to právě ideální," řekl Henman. "Mám s ním ale příznivou bilanci a tu jsem si chtěl udržet," uvedl Brit, jenž ve třech předchozích zápasech se Štěpánkem ani jednou neprohrál.

Novák s Johanssonem ztratil první sadu až ve zkrácené hře. Ve druhé ale neměl proti soupeři šanci a prohrál s ním počtvrté z pěti vzájemných zápasů.

Henmana nyní čeká světová jednička Roger Federer. První nasazený Švýcar udolal ve třech setech Maria Ančiče z Chorvatska. Do čtvrtfinále prošel i šestinásobný vítěz miamského turnaje Američan Andre Agassi, jenž ve dvou setech přehrál argentinského šampiona French Open Gastona Gaudia.

Venus Williamsová ukončila ve čtvrtfinále ženské dvouhry rodinnou nadvládu Sereny. Svou mladší sestru, která v Miami získala předchozí tři tituly, poprvé po více než třech letech porazila. Osmá nasazená tenistka, jež se Serenou prohrála šest zápasů od finále US Open 2001 za sebou, zvítězila 6:1 a 7:6.

"První set byl fantastický, ve druhém jsem nevyužila několik šancí, ale musím ocenit Serenu. Nedala mi moc bodů zadarmo, měla jsem s ní plné ruce práce," řekla.

O postup do finále se Venus Williamsová utká s druhou nasazenou Marií Šarapovovou z Ruska. Wimbledonská vítězka ve čtvrtfinále vyřadila bývalou světovou jedničku Justine Heninovou-Hardenneovou. Belgická tenistka, jež hrála první turnaj po vleklých zdravotních problémech, odvrátila ve druhém setu tři mečboly a nakonec podlehla soupeřce po třísetovém boji.

MIAMI
Muži
Dvouhra - 4. kolo:
Henman (6-Brit.) - Štěpánek (23-ČR) 7:5, 6:3, T. Johansson (25-Švéd.) - Novák (24-ČR) 7:6 (7:2), 6:2, Federer (1-Švýc.) - Ančič (18-Chor.) 6:3, 4:6, 6:4, Agassi (9-USA) - Gaudio (7-Arg.) 7:6 (9:7), 6:2, Nadal (29-Šp.) - Ljubičič (13-Chor.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3, Dent (USA) - Mayer (Něm.) 6:3, 6:4.