Rubriky:

Tenis

Federer angažoval Edberga jako nového kouče

27. prosince 2013 17:32 - Basilej

Roger Federer se přece jen dohodl na spolupráci se Stefanem Edbergem a někdejšího skvělého švédského tenistu angažoval do svého trenérského týmu. Sedmačtyřicetiletý Edberg by měl s dlouholetou světovou jedničkou a vítězem rekordních 17 grandslamů strávit při turnajích nejméně deset týdnů v roce.

 

Petr Horník, Právo

"Stefan byl mým dětským idolem. Těším se na čas, který strávíme společně. Mám se od něj co učit," napsal Federer dnes na facebook. S Edbergem na začátku prosince v Dubaji krátce spolupracovali a nakonec se dohodli na pokračování.

Začnou na Australian Open

Společně by se poprvé měli představit na Australian Open, které v Melbourne začne 13. ledna. Edberg se bude na Federerově přípravě podílet společně s jeho dlouholetým koučem Severinem Lüthim.

Federer nemá za sebou vydařenou sezónu, v níž zkoušel i nové rakety. V říjnu ukončil spolupráci s jedním z koučů Paulem Annaconem. Angažováním Edberga se vydal podobnou cestou jako jeho největší rivalové.

Někdejšího skvělého hráče si vzal za trenéra už před dvěma lety britský tenista Andy Murray, jehož vede Ivan Lendl, srbská hvězda Novak Djokovič zase dnes absolvoval premiéru pod dohledem Borise Beckera.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..