Tenis

Česko - USA 2:0

Štěpánek porazil Raonice. Čechům ale ani vítězství nad USA do finále Hopman Cupu nepomohlo

3. ledna 2014 08:55 - Perth
(Aktualizováno: 3. ledna 2014 14:09)

Ani vítězství nad USA nepomohlo českým tenistům do finále Hopmanova poháru, které si zahrají proti Polsku tenisté Francie. První bod vybojovala v pátek Petra Kvitová, která porazila Sloane Stephensovou v prvním setu 6:3 a Američanka následně duel skrečovala. O druhý bod měl bojovat Radek Štěpánek proti Johnu Isnerovi, který však kvůli zdravotním problémům nenastoupil. Český hráč tak nakonec porazil náhradníka Milose Raonice z Kanady 5:7, 6:3, 7:6. Závěrečný mix už na výhře Česka nemůže nic změnit.

Kamran Jebreili, ČTK/AP

Raonic nastřílel 23 es, ale Štěpánek zvládl zápas se světovou jedenáctkou výtečně. Navíc bavil diváky - jednou půjčil raketu lajnovému rozhodčímu, jindy při čekání na jestřábí oko chtěl "zastřelit" rozhodčího raketou.

V tie-breaku třetího setu sice už prohrával 1:4, ale šesti míči v řadě zápas po více než dvou hodinách ukončil. V hledišti pak objal fanynku zahalenou v české vlajce. "Těžko se returnuje jeho skvělý servis, ale zápas jsem si užíval. Zkusil jsem to a vyšlo to," usmíval se pětatřicetiletý Štěpánek v rozhovoru na kurtu.

Francouzi prošli základní skupinou bez zaváhání. První bod proti Španělsku získala Cornetová, přestože ji v druhém setu proti Anabel Medinaové trápily problémy se stehenním svalem. Dvouhru ale vyhrála dvakrát 6:2. Druhý bod pak přidal Tsonga po nečekaně vydřené výhře 6:4, 6:7 a 6:2 nad Danielem Muňozem.