Rubriky:

Tenis

Tomic zahájil obhajobu v Sydney pod dohledem prchlivého otce

7. ledna 2014 12:03 - Sydney

Australský tenista Bernard Tomic zahájil svou snahu o obhajobu titulu v Sydney vítězstvím pod dohledem otce, jenž ho navzdory zákazu sledoval z tribuny. Jednadvacetiletý domácí hráč porazil v prvním kole 6:3, 6:0 osmého nasazeného Marcela Granollerse ze Španělska.

 

Daniel Munoz, ČTK/AP

"Jsem spokojený s tím, jak jsem hrál. A bylo příjemné, že mě mohl zase po delší době sledovat táta," uvedl Tomic. "Vím, že jeho distanc brzy vyprší, za pár měsíců, a zase mi bude pomáhat," dodal.

Tomicův otec a trenér John dostal od ATP roční zákaz účasti na turnajích poté, co loni v květnu během turnaje v Madridu napadl synova tréninkového partnera a zlomil mu nos. Španělský soud ho odsoudil na osm měsíců, ovšem do vězení Tomic starší nemusel.

V Sydney dostal povolení

John Tomic během trestu od ATP nesmí dostat na žádný turnaj akreditaci a nemůže syna doprovázet do prostorů vyhrazených hráčům a trenérům. Ředitel turnaje v Sydney však dovolil, aby si koupil vstupenku na zápas jako kdokoli jiný. "Není zakázáno, aby byl John v prostorech pro veřejnost, což jsem povolil," řekl Craig Watson.

Opačný názor nicméně mají organizátoři grandslamového Australian Open v Melbourne, kam si John Tomic vstupenku zakoupit nesmí. Podle tenisty to nebude představovat větší problém.

"To je v pohodě. Uvidím se s ním doma. Pokud bude něco, co by mi měl říct, řekne mi to," uvedl 52. hráč světa. "Naučil mě hrát tenis. Strávil jsem s ním tolik času, kolik už s nikým jiným v životě nestrávím. Zná mě ze všech nejlíp," řekl Tomic o otci, s nímž má někdy i turbulentní vztah. Předloni během zápasu na turnaji v Miami dokonce požádal rozhodčího, aby otce nechal vyvést ze stadiónu.

Po dobu otcova trestu je oficiálním Tomicovým koučem Chorvat Velimir Zovko. ATP má v květnu oznámit, zda distanc Tomicovi staršímu ukončí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..