Rubriky:

Tenis

Nadala naštvala sudí napomínáním. Pravidla nemůžou jít proti show, myslí si světová jednička

21. ledna 2014 16:18 - Melbourne

Momentálně nejlepší tenista světa Rafael Nadal zatím bez větších problémů dokráčel do čtvrtfinále Australian Open, před svým zápasem o postup mezi nejlepší čtyřku ale neskrýval rozladění nad výkony rozhodčích na turnaji a profesionálním okruhu ATP vůbec.

 

Petar Kujundzic, Reuters

V osmifinále v Melbourne sice vyřadil Japonce Nišikoriho ve třech setech, ale vedle soupeře měl práci také s hlavní rozhodčí Evanthií Asderakiovou, která španělskou hvězdu bez váhání dvakrát napomínala za příliš dlouhé pauzy mezi výměnami a také za komunikaci s koučem, jímž je strýc Toni.

Nadal sice akceptoval, že mohl pauzy zkrátit, nicméně rozhodčí obvinil z nedostatku citu pro hru. „I když hlavní negativní věcí není až tolik samotné napomínání jako moment, kdy k němu došlo -  za stavu 4:4 a při shodě. Určitě bylo možné to udělat v jiný okamžik. Další věcí je, že mě před druhým varováním neupozornila, že jsem stále příliš pomalý mezi výměnami," rozzlobilo světovou jedničku.

Pravidla respektuji

„Zkrátka potřebujeme rozhodčí, kteří hře opravdu rozumějí. Pravidla přeci nemohou jít proti samotné show. Když hrajete ve 40 stupních Celsia, nemůžete čekat, že přestávky budou trvat jen dvacet sekund. Hrajete-li tyhle šílené výměny a máte jen dvacet, pětadvacet sekund přestávku, další podobně dlouhé výměny už neuvidíte, protože je hráči nezvládnou," pokračoval Nadal.

Nicméně přiznal i svůj díl viny: „Pravidla samozřejmě respektuji. Někdy nemám pravdu. Občas bývám pomalý, to přiznávám. Respektuji i rozhodnutí sudích, i když z něj nejsem šťastný. Podle mě nebylo učiněno ve správný moment, to je celé. Pro příště se ale pokusím být mezi výměnami rychlejší."

Zároveň ale doplnil, že je důležité, aby rozhodčí měli pro plynutí hry cit. Jinak by podle něj bylo zbytečné, aby hlavní sudí vůbec v tenisu existoval a stačilo by mít pouze čárové a technologii jestřábího oka.

„Rozhodčí totiž děláme horší, než bývali dříve, kvůli všem těm technologickým věcem, které jim mají práci usnadňovat," dodal Nadal.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..