Federerovu sérii uťal osmnáctiletý Gasquet

MONTE CARLO

Teprve druhou porážku v sezóně utrpěl švýcarský tenista Roger Federer. Ve čtvrtfinále turnaje v Monte Carlu nestačil v pátek na osmnáctiletého Francouze Richarda Gasqueta, který se po Maratu Safinovi z Ruska stal jeho druhým letošním přemožitelem. Po 25 zápasech tak skončila Švýcarova neporazitelnost.

Gasquet si start v hlavní soutěži zajistil v kvalifikaci a po Španělovi Felixi Mantillovi a Nikolaji Davyděnkovi z Ruska si vyšlápl i na suveréna této sezóny. První set sice prohrál v tie- breaku, ale v druhé sadě Federerovi povolil jen dvě hry.

Mladý Francouz, jenž kvůli zranění v této sezóně ještě nehrál, vstoupil výborně i do třetího setu. Dostal se do vedení 5:2, ale vítěz pěti letošních turnajů odvrátil jeho mečboly a vynutil si další zkrácenou hru.

V ní Federera třikrát dělil jediný míček od postupu do semifinále, ale nakonec se z vítězství 10:8 v tie-breaku a 2:1 na sety radoval 101. hráč světového žebříčku Gasquet. Federer tak k letošním 32 vítězným zápasům přidal druhou prohru.

O postup do finále se Gasquet utká s vítězem zápasu mezi Argentincem Gastonem Gaudiem a Španělem Rafaelem Nadalem. Druhou semifinálovou dvojici tvoří další španělský tenista Juan Carlos Ferrero a Argentinec Guillermo Coria, jenž vyřadil Ferrerova krajana Davida Ferrera.

MONTE CARLO
Dvouhra - čtvrtfinále:
Gasquet (Fr.) - Federer (1-Švýc.) 6:7 (1:7), 6:2, 7:6 (10:8), Coria (6-Arg.) - Ferrer (Šp.) 3:6, 6:4, 6:3, Ferrero (Šp.) - Volandri (It.) 6:2, 6:3, Nadal (11-Šp.) - Gaudio (4-Arg.) 6:3, 6:0.

První semifinálovou dvojici na turnaji v Charlestonu tvoří Francouzka Tatiana Golovinová a Belgičanka Justine Heninová- Hardenneová. Třináctá nasazená Golovinová si ve čtvrtfinále poradila s Ruskou Naďou Petrovovou, Heninová-Hardenneová vyřadila světovou jedničku Lindsay Davenportovou.

Ta sice v zápase s bývalou první hráčkou světového žebříčku vyhrála úvodní set 6:3, ale to bylo z její strany vše. Druhou sadu domácí favoritka ve stejném poměru ztratila a po první prohrané hře třetího setu utkání vzdala.

CHARLESTON
Heninová-Hardenneová (Belg.) - Davenportová (1-USA) 3:6, 6:3, 1:0 skreč, Golovinová (13-Fr.) - Petrovová (7-Rus.) 7:5, 6:3.
Čtyřhra - 2. kolo:
Benešová, Peschkeová (ČR) - Grönefeldová, M. Navrátilová (4- Něm./USA) 7:5, 5:7, 7:6 (7:5), Morariuová, Pierceová (8-USA/Fr.) - Strýcová, Voskobojevová (ČR/Rus.) 6:0, 3:6, 6:2.