Rubriky:

Tenis

Lidé jsou namlsaní, čekají jen formalitu, varuje před duelem s Nizozemci Štěpánek

29. ledna 2014 20:12 - Ostrava

Kdyby se Radku Štěpánkovi náhodou v úterý nechtělo z postele, měl smůlu. V sedm ráno budili pětatřicetiletého tenistu, který se chystá na duel s Nizozemskem, dopingoví komisaři. „Moc velkou radost mi neudělali, ale máme to za sebou. Berďa byl na řadě hned po mně," povzdechl si dvojnásobný daviscupový vítěz, který se v Ostravě chystá na svůj jednadvacátý víkend v týmové soutěži.

 

Česká sportovní / Pavel Lebeda

Zase na skok doma. Co jste stihnul od návratu z Australian Open?

Vlastně jsem nebyl doma od finále Davis Cupu, protože jsem pak letěl hned na Floridu. Teď jsem si užil hlavně rodinu, ale ještě se s nimi uvidím, protože v pátek do Ostravy dorazí všichni Hujeři.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Jak se vám každý rok vrací z australských veder do evropských mrazů?

Nejlepší je pohybovat se jen mezi hotelem a halou. Pro tělo je to šok, ale jsme na to zvyklí, nezažíváme to prvně. Jakékoli nachlazení je obrovské oslabení, ale máme tu skvělý doktorský tým, který se o nás postará.

Tomáš Berdych už avizoval, že zápas s Nizozemskem pro něj bude na nějakou dobu posledním v Davis Cupu. Prošel jste si stejným rozhodováním?

Já dobře vím, kolik energie, fyzických i psychických sil to stojí. Jak moc to hráče ovlivňuje dál do sezóny. Já se Tomovi nedivím, hraje Davis Cup strašně dlouho. V roce 2007 jsme si dali cíl a táhli jsme to vlastně ve dvou. Je to hrozný zápřah a Tomáš vždycky odvedl maximum. Jestli cítí, že si potřebuje odpočinout, tak na to mu nesmí nikdo říct půl slova.

Domlouvali jste se spolu, že si ještě střihnete jedno kolo, aby nebyly barážové problémy?

My jsme spojené nádoby, komunikujeme. Řekli jsme si, že to odehrajeme a pak uvidíme, co bude dál. Když se Tomáš rozhodne pro pauzu, tak má na to právo.

Je Nizozemsko soupeř, který vás může ohrozit?

Mají tam Rojera - deblistu z první desítky. Sijsling hraje dobře, de Bakker může být nepříjemný na tvrdém povrchu. Lepší je ale soustředit se na náš tým a co nejlépe se připravit. Nepodcenit žádnou maličkost, protože člověk nedostane nic zadarmo.

Takže to podle vás nebude jen formalita?

V žádném případě. I když lidi to asi čekají, jsou namlsaní tím, co jsme dokázali za poslední roky. Přijeli jsme do Ostravy, že se chceme ukázat před našimi fanoušky, kteří ne všichni s námi mohli být v Bělehradě. Na to se těšíme nejvíc.

Zápas s Kazachstánem před třemi lety, po němž jste museli do baráže, se tedy opakovat nemůže?

To jsem tady nebyl, ale kdo by to v tom roce 2011 řekl, že další dva ročníky vyhrajeme my? V tom je ten sport krásný.

V Austrálii jste zdravotně trpěl, to už je pryč?

Bohužel v prvním kole v Melbourne se mi zablokoval krk a nezvedl jsem hlavu. Dostal jsem prášky na bolest a k tomu panovalo ohromné vedro... Dva dny trvalo, než krk povolil, ale na debl jsem už byl v pořádku. Mrzelo mě to hodně, ve druhém kole singlu jsem si mohl zahrát s Federerem. O to víc si chci spravit chuť v Ostravě.

Štěpánkova bilance v Davis Cupu:
Dvouhry:
14:12
Čtyřhry:
16:3
Výhry týmu/prohry:
15/5
Premiéra:
září 2003 Ostrava (1. kolo s Ruskem 2:3)
Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..