Rubriky:

Tenis

Nemocná Kvitová se omluvila z Fed Cupu, nahradí ji Záhlavová-Strýcová

2. února 2014 12:20 - Ostrava

Bez nemocné Petry Kvitové dnes odletěly české tenistky k utkání 1. kola Fed Cupu do Španělska. Českou jedničku v sestavě kapitána Petra Pály nahradila Barbora Záhlavová-Strýcová. Role první hráčky na antuce v Seville příští víkend připadne Lucii Šafářové, dvojkou je Klára Zakopalová. Čtvrtou členkou je Andrea Hlaváčková, semifinalistka turnaje v thajské Pattaye, která dorazí za týmem v pondělí.

 

David Gray, Reuters

Šestá hráčka světového žebříčku Kvitová onemocněla v týdnu na turnaji v Paříži, z něhož se odhlásila. O víkendu se rozhodlo, že kvůli viróze nestihne ani Fed Cup.

„Je mi to moc líto, do Španělska jsem se těšila, ale v sobotu večer se definitivně rozhodlo, i na základě konzultací s profesorem Pavlem Kolářem, že musím zůstat doma a silnou virózu vyléčit. Přeju holkám hodně zdaru, držím jim palce a věřím, že to zvládnou," řekla Kvitová pro facebook českého fedcupového týmu.

Záhlavová-Strýcová zvládá debl i singl

„Na Péťu se čeká do poslední chvíle, než se rozhodne, že nemůže. Bohužel to nejde, ale nedá se nic dělat. Doufám, že se prokáže, jak velký počet dobrých hráček máme. Jsme i tak pořád dost silní a můžeme ve Španělsku uspět," řekl Pála.

Narychlo se kapitán domluvil se Záhlavovou-Strýcovou (74. v žebříčku WTA), která se vrací do Fed Cupu po dvou letech. „Bára může hrát čtyřhru i dvouhru," řekl Pála.

Kapitán prožil hektické poslední dny. Dlouho to totiž vypadalo, že nepojede spíše 27. hráčka světa Šafářová, která si přivezla zranění z Australian Open. „To se ale podle doktorů vyvíjí dobře a od zítřka by mohla trénovat," oddechl si Pála.

O nominaci si řekla Plíšková

Teoreticky připadala v úvahu i Karolína Plíšková (66.), aktuální česká čtyřka, která hrála v Pattaye finále. „To je velký úspěch. Má do týmu nakročeno, ale domluvili jsme se, že vzhledem k povrchu a proti komu se hraje, je na její nominaci ještě čas," konstatoval Pála.

Španělský tým tvoří kvarteto Carla Suárezová (16.), María-Teresa Torróvá (65.), Silvia Solerová (77.) a Lara Arruabarrenaová (99.).

Se Španělkami se české tenistky střetly dosud pouze třikrát a vyhrály jen poslední vzájemný zápas na brněnském Výstavišti v roce 2009. O dva roky dříve se hrálo na antuce v Palafrugellu a Češky prohrály 1:4.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..