Baroš hrál v základu, ale jen sedm minut

Pouhých sedm minut si zahrál český útočník Milan Baroš v očekávaném šlágru 32. kola anglické fotbalové ligy mezi Manchesterem a Liverpoolem. Nastoupil sice v základní sestavě, ale vývoj zápasu přinutil kouče Gérarda Houlliera stáhnout ho z trávníku již v úvodu souboje.

Jiří Štajner z Hannoveru 96 (vpravo) se raduje z gólu,který vsítil za záda Olivera Kahna z Bayernu Mnichov.

Pro Liverpool totiž začal zápas přímo katastrofálně. Kapitán Hyypiä fauloval hned v úvodu Van Nistelrooije a musel do šaten. Nizozemský kanonýr penaltu proměnil a domácí vedli 1:0. Kouč Gerard Houllier ihned zareagoval na oslabení mužstva a místo Baroše poslal na hřiště záložníka Igora Biščana. Při střídání však neměl šťastnou ruku, neboť chorvatský hráč v 65. minutě fauloval Paula Scholese a Van Nistelrooij ani podruhé při penaltě nezaváhal. Od začátku sezóny dal za Manchester v soutěžních zápasech už 34 branek.

Houllier se pokusil ještě v závěru s výsledkem něco udělat a místo Hadjiho Dioufa poslal na hřiště Vladimíra Šmicra. Domácí však měli zápas pevně pod kontrolou a soupeře dorazili ještě dvěma góly. David Beckham, který přišel do hry až v 66. minutě, našel centrem Ryana Giggse a Manchester vedl už 3:0. Velšský záložník pak přihrál v poslední minutě Ole Gunnarovi Solskjaerovi, který překonal rezignovaného Jerzyho Dudeka počtvrté.

Výsledky - 32. kolo:

Manchester United - Liverpool 4:0 (5. a 65. obě z pen. Van Nistelrooij, 78. Giggs, 90. Solskjaer), Bolton - Manchester City 2:0 (32. Pedersen, 52. Campo), Aston Villa - Arsenal 1:1 (71. vlastní Toure - 56. Ljungberg), Charlton - Leeds 1:6 (45. Euell z pen. - 42., 53. a 56. z pen. Viduka, 12. a 76. Kewell, 34. Harte z pen.), Southampton - West Ham United 1:1 (44. Beattie - 83. Defoe), Tottenham - Birmingham 2:1 (7. Robbie Keane, 88. Poyet - 77. Devlin z pen.), Sunderland - Chelsea 1:2 (12. Thornton - 52. Zola, 85. Cole), Middlesbrough - West Bromwich Albion 3:0 (36. Christie, 76. Greening, 87. Németh).

NĚMECKO: Štajner dal gól Bayernu

Český útočník Jiří Štajner dal úvodní gól Hannoveru v dnešním utkání proti Bayernu Mnichov, nad kterým nováček německé ligy překvapivě dlouho vedl. Porážku jasně vedoucího týmu soutěže odvrátil až pět minut před koncem Peruánec Claudio Pizarro, jenž vyrovnal na 2:2.

Druhé místo v tabulce ztratili obhájci titulu z Dortmundu, kteří podlehli doma 1:2 Brémám a dostal se před ně Stuttgart. Po přihrávce Jana Kollera sice otevřel skóre Brazilec Amoroso, ale Werder ve druhém poločasu výsledek otočil. Dortmund prohrál doma poprvé od loňského října. Koller po vydařeném reprezentačním vystoupení hýřil aktivitou a sám se mohl zapsat mezi střelce, ale k dosavadním jedenácti zásahům nakonec žádný nepřidal.

V boji o druhé místo a účast v Lize mistrů tak získal navrch Stuttgart, jenž vyhrál v Chotěbuzi. Důležitý krok k záchraně udělal Leverkusen, který deklasoval Herthu Berlín 4:1. Úvodní gól z penalty dal domácí brankář Jörg Butt. Na lavičce Bayeru se poprvé objevil německý internacionál Jürgen Kohler, kterého úřadující vicemistr před pár dny angažoval do funkce sportovního ředitele.

Výsledky - 27. kolo:

Dortmund - Brémy 1:2 (29. Amoroso - 54. Charisteas, 86. Ernst), Chotěbuz - Stuttgart 2:3 (7. Vágner, 84. Juskowiak - 1. Meissner, 75. Heldt, 90. Ganea z pen.), Norimberk - Schalke 0:0, Hamburk - Bielefeld 1:0 (9. vlastní Hain), Leverkusen - Hertha Berlín 4:1 (40. a 69. Neuville, 14. Butt z pen., 31. Schneider - 74. Preetz), Bochum - Kaiserslautern 1:1 (81. Christiansen - 90. Ramzy), Hannover - Bayern Mnichov 2:2 (35. Štajner, 44. Vinicius - 77. Sagnol, 84. Pizarro).

Nedvěd si při vítězství Juventusu v lize zranil koleno

Fotbalisté Juventuru Turín porazili ve vypjatém městském derby AC 2:0 a upevnili si vedení v italské lize před Interem Milán. Trenér Marcello Lippi, jehož svěřence čeká ve středu zápas Ligy mistrů s Barcelonou, však v duelu přišel o dva klíčové hráče. Kvůli zranění museli už v prvním poločase střídat český záložník Pavel Nedvěd a francouzský útočník David Trezeguet.

Juventus se dostal do vedení už v 6. minutě, kdy si obránce Comotto srazil do vlastní branky Nedvědův centr. Deset minut poté ale musel český reprezentant ze hřiště, neboť si po zákroku jednoho ze soupeřů zranil pravé koleno. O chvíli později vystřídal i Trezeguet, který má vykloubené levé remeno.

V závěru prvního poločasu vyloučil rozhodčí po vzájemné potyčce chorvatského záložníka Juventusu Igora Tudora a útočníka AC Cristiana Lucarelliho. Ve druhém poločase dostali červené karty po druhé žluté ještě další dva hráči posledního týmu ligy Luca Mezzano a Carlos Marinelli. Oslabený tým AC mohl i v osmi mužích v 86. minutě vyrovnat, Stefano Fattori však ve vyložené šanci minul. Juventus si naopak o dvě minuty později vítězství pojistil díky přesné hlavičce Alessia Tacchinardiho.

Výsledek - 27. kolo:

Juventus Turín - AC Turín 2:0 (6. vlastní Comotto, 88. Tacchinardi), Parma - AC Milán 1:0 (77. Adriano).